Wybieramy obuwie nad wodę – czym powinny cechować się dobre klapki basenowe?

Opublikowany w dniu : 18-06-2019 | Przez : SEOadmin | W kategorii : Akcesoria do pływania

0

Nie podlega wątpliwości, że spędzanie czasu nad wodą to doskonała rozrywka i świetny sposób na nieco aktywności fizycznej. Baseny są oblegane przez niemal cały rok, a powody ku temu są dość oczywiste – pływanie to bardzo popularny sport, a wszelkiego rodzaju jacuzzi, masaże czy zjeżdżalnie wodne stanowią warte uwagi atrakcje. Nie należy jednak zapominać, że baseny, akwaparki i podobne miejscówki wymagają stosownego wyposażenia. Chociaż zdecydowana większość osób pamięta o zabraniu z sobą kąpielówek czy okularków, to dość niepokojąco duży odsetek zapomina o odpowiednim obuwiu, jakim są klapki basenowe.

Dlaczego klapki basenowe są tak ważne?

Duża popularność basenów niestety przełożyła się na zagrożenie grzybicą i innymi chorobami skóry. Chociaż szatnie i podłogi wokół pływalni są regularnie myte i odkażane, to zawsze istnieje pewne ryzyko, że uda nam się zarazić. Nie ma sensu chodzić boso i narażać się na nieprzyjemne reperkusje zdrowotne, gdy klapki basenowe są na wyciągnięcie ręki! Tak naprawdę wystarczy najtańsza, najzwyklejsza para tego typu butów, aby skutecznie zabezpieczyć się przed grzybicą.

Jakie klapki basenowe spiszą się najlepiej?

Wybór klapków basenowych jest dość szeroki – można odszukać setki rozmaitych modeli, które często bardzo odbiegają od siebie formą, kształtem i fasonem. Skąd wiedzieć jaki produkt okaże się dobrym zakupem? Tak naprawdę, rola tego typu obuwia jest bardzo prosta – ma ono zabezpieczać stopy przed bezpośrednim kontaktem z podłożem, ograniczając ryzyko zarażenia się chorobami skóry, a także zwiększając przyczepność, co jest szczególnie istotne na śliskich nawierzchniach. Kryteria te są spełniane przez zdecydowaną większość produktów, lecz nie oznacza to, że decyzja odnośnie klapków basenowych jest całkowicie obojętna.

Bardzo istotny jest oferowany przez klapki komfort. Zazwyczaj wyróżnia się modele klasyczne oraz tak zwane „japonki”, które posiadają nieco odmienną, charakterystyczną konstrukcję. To, jaki rodzaj okaże się lepszy, zależy głównie od osobistych preferencji danej osoby oraz od tego, na ile jest ona przyzwyczajona do danej odmiany butów. Warto jest jednak upewnić się, że wybrane klapki basenowe są w odpowiednim rozmiarze – zbyt małe mogą uwierać nogę i prowadzić do odcisków, luźne obuwie z kolei zwiększa ryzyko potknięcia się i upadku. Rzecz jasna, nie są to buty, w których się biega lub skacze, ale odpowiednie dopasowanie to podstawa.

Ogólna jakość klapków basenowych jest determinowana głównie ich podeszwą – ta musi zapewniać odpowiednią przyczepność, pozostając jednocześnie dostatecznie miękka i elastyczna, aby móc komfortowo podtrzymywać stopę. Takie klapki basenowe znajdziesz tutaj: https://www.asport.pl/k/313/klapki-basenowe/. Uwagę powinno się zwrócić nawet na drobne detale. Za najtrwalsze klapki basenowe uznaje się modele wykonane w całości z jednego elementu, gdyż te nigdy nie rozklejają się ani nie zrywają. Dla wielu osób istotny jest także wygląd buta. Na rynku dostępne są produkty w różnych wariantach kolorystycznych, często urozmaiconych designerskim wzornictwem, dlatego z pewnością jest z czego wybierać.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/5 (0 oceny cast)
Udostępnij ten post na:

    Napisz komentarz