Kółka do rusztowań – czy faktycznie są niezbędne?

Posted on : 11-12-2019 | By : SEOadmin | In : Offtopic

0

Odpowiednio dobrane kółka do rusztowań odgrywają bardzo ważną rolę. Dlaczego jednak są one niezbędnym elementem podczas wykonywania różnego rodzaju prac budowlanych? Krótko objaśnimy Państwu, jakie są główne powody ich używania oraz – przy okazji – zachęcimy do zapoznania się z naszą ofertą.

Na co wpływają kółka do rusztowania?

Mobilne elementy rusztowania, jakimi są koła, znacząco wpływa na stabilność rusztowania – ich trafny wybór stanowi o jakości i bezpieczeństwie wykonywanej pracy. Pozwalają one na bardzo szybkie przestawienie całych rusztowań bez konieczności ich demontażu. Biorąc pod uwagę masę całej konstrukcji, możliwość jej szybkiego przenoszenia zapewnia wygodę i sprawne wykonywanie pracy. Tak drobny element może znacznie przyspieszyć działanie, warto więc rozważyć jego zastosowanie nawet jeśli wykonywana inwestycja jest skromna. Rusztowanie jest stabilne i nie przesuwa się, dzięki wyposażeniu kół w wygodny hamulec, którego obsługa jest niezwykle prosta. Koła do rusztowań dostępne są w obudowach z trzpieniem gwintowanym, dzięki czemu uzyskujemy możliwość regulacji wysokości. W sprzedaży często dostępne są także podstawy do rusztowań z gwintowanym trzpieniem.

Najczęściej wykorzystywane rodzaje kół do rusztowań to: elewacyjne, ramowe, modułowe, choinkowe. Wymogiem użytkowania rusztowań z kołami jest posiadanie przez nie odpowiednich atestów. Kółka do rusztowań z atestem posiadają wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu masz pewność ich jakości oraz bezpieczeństwa pracy. Kółka do rusztowań skonstruowane zostały w celu przenoszenia ładunków o masie ponad 200 kilogramów, zatem dzięki posiadaniu atestu mamy pewność, że koła są solidne i trwałe. Nasza firma zapewnia Państwu koła najwyższej jakości. Proponowane przez nas zestawy do rusztowań oparte są na kołach metalowo-gumowych, przenoszących obciążenia do 250 kg. Zaproponować możemy średnice trzpieni gwintowanych:

 • fi.26mm,
 • fi.32mm,
 • fi.42mm

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową. W naszej ofercie znajdują się nie tylko różne rodzaje kół do rusztowań, ale polecamy także inne niezbędne w pracach wysokościowych produkty. Wszystkie dostępne u nas koła do rusztowań podzielone zostały na trzy kategorie: zestawy z rurą, zestawy z regulacją wysokości oraz podstawy do rusztowań. Koła, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie wyróżniają się niezwykłą trwałością i odpornością na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Rusztowania z naszymi kołami zapewnią przyjemną, efektywną i bezpieczną pracę na wysokości. Nasze koła dobrze spełnią swoją rolę placach budowy, zapewniając stabilność i mobilność rusztowania.

Więcej informacji na temat kół do rusztowań, jak i same koła znajdziesz tutaj.

Ważne zmiany dla sprzedawców Allegro – wycofanie starego szablonu HTML

Posted on : 09-11-2019 | By : SEOadmin | In : Offtopic

0

Allegro jest jedną z największych, a zarazem najpopularniejszych platform sprzedaży w Polsce. Z serwisu tego korzysta mnóstwo sprzedawców, którzy w wielu przypadkach są od niego całkowicie uzależnieni. Co pewien czas portal ten jednak przeprowadza gruntowne zmiany, które mogą zmusić jego użytkowników do gruntownych zmian w swoich aukcjach. Jedną z najistotniejszych aktualizacji w ostatnim czasie jest definitywne wycofanie szablonów HTML na Allegro, przez którą niejeden sprzedawca może mieć niemałe problemy.

Innymi słowy, przestarzałe szablony zostały zastąpione nowym, ujednoliconym systemem, który ma za zadanie wprowadzenie konkretnych norm dla sprzedawców, a także ułatwienie nawigacji po stronie. Ogólnym celem aktualizacji jest uczynienie Allegro bardziej przyjaznym dla kupujących, a także unowocześnienie oraz usprawnienie go.

Należy podkreślić, że zmiany w HTML na Allegro są obowiązkowe, dlatego każdy sprzedawca musi zaktualizować swoje szablony do nowej formy – w przeciwnym razie nie będzie się w stanie dłużej prowadzić aukcji. Może być to proces nieco skomplikowany, warto zatem wyjaśnić sobie nową specyfikację krok po kroku.

Które z wprowadzonych zmian są najważniejsze?

Aktualizacja HTML na Allegro jest dość obszerna, lecz zapoznając się z jej najistotniejszymi aspektami, można szybko dopasować swój kanał sprzedaży do nowych wymagań. Prawdopodobnie najwięcej zmian dotknęło same zdjęcia dołączone do ogłoszeń. Na portalu tym wprowadzone zostały następujące uaktualnienia:

 • Limit 8 zdjęć na jedną ofertą (lub 16 w przypadku kategorii takich jak Nieruchomości, Samochody oraz Motory i quady)
 • Obsługa zdjęć w wysokiej rozdzielczości, sięgającej nawet 2560 x 2560 px
 • Regulacje związane z obrazem miniaturki (może widnieć na niej tylko pojedynczy produkt, wymagane jest białe tło oraz całkowity brak logo lub znaczków wodnych naniesionych na zdjęcie)
 • Obsługa filmów oraz plików PDF (głównie w celu zamieszczenia dodatkowych certyfikatów lub instrukcji)
 • Możliwość edycji zdjęć dla bieżących ofert

Warto także pamiętać o zmianach obejmujących:

 • Edytor opisu – nie znajdziemy już standardowego edytora HTML na Allegro, gdyż zastąpiony on został wyspecjalizowanym, dedykowanym edytorem ofert o bardziej elastycznym działaniu oraz przyjaznej dla użytkownika obsłudze.
 • Obowiązkowe parametry – w celu ułatwienia sortowania i filtrowania wyników, sprzedawcy będą musieli dołączyć do swoich ofert i aukcji zestaw określonych parametrów technicznych.
 • Podział opisu produktu – nowa forma opisu posiada specjalne, wydzielone sekcje, w których zamieszczone są informacje dotyczące warunków zakupu oraz samego sprzedającego.
 • Przejście z http na https – dodatkowe zabezpieczenia portalu były koniecznością, lecz wiążą się także z zablokowaniem odnośników pochodzących ze stron zewnętrznych.
 • Możliwość dodania punktów odbioru osobistego

Nie ulega wątpliwości, że nowa aktualizacja wymaga dogłębnej przebudowy swoich dotychczasowych formularzy, lecz przy odrobinie pracy, jest to zadanie jak najbardziej wykonalne.

Hurtownia artykułów spożywczych – bardzo ważny pośrednik

Posted on : 09-11-2019 | By : SEOadmin | In : Offtopic

0

Kiedy tylko potrzeba nam zapasów żywności, wiemy dokąd się udać – każdy sklep spożywczy wita nas półkami kolorowymi od najróżniejszych produktów i półproduktów, z których później można wyczarować coś dobrego do jedzenia albo bardzo szybko zaspokoić głód gotowymi produktami. Ale czy zastanawiamy się czasem, skąd całe te kolorowe zapasy trafiają do naszego osiedlowego sklepu? Kiedy już powstaną w gospodarstwie albo fabryce producenta, trafiają do hurtowni – a z niej do sklepu. Ale czy to jedyna wersja tego schematu?

Hurtownia artykułów spożywczych: środkowe, a może ostatnie ogniwo?

Hurtownia to specyficzny rodzaj firmy. Skupuje i przechowuje gotowe produkty, a jednocześnie dba o to, żeby miały dokąd wyruszyć w dalszą drogę – i by ostatecznie trafiły do konsumentów. W jaki sposób o to dba? Oczywiście dzięki pracy sztabu ludzi, z których każdy dba o inne aspekty pracy hurtowni. Trzeba dbać o dobre kontakty handlowe z producentami, a pozyskane od nich rzeczy przechować tak, żeby nie straciły na jakości i wartości – a potem odsprzedać je komuś, kto zechce nimi dalej handlować. Kiedy już umowy zostaną podpisane, hurtownia musi zadbać jeszcze o to, żeby zamówione partie towaru trafiły w określonym czasie i w określonej ilości do konkretnego sklepu.

Przed każdą hurtownią stoi więc niemało wyzwań, a warto zaznaczyć, że musi stale pracować z zegarem i kalendarzem w ręce, wszystko musi być dobrze zaplanowane i skoordynowane, a i sama hala hurtowni musi zapewniać artykułom dobre warunki do przechowywania. Hurtownia to środkowe ogniwo konsumenckiego łańcucha – a w każdym razie w tym najbardziej tradycyjnym układzie, wypracowanym przez wiele ostatnich dekad.

Ale czy hurtownia artykułów spożywczych musi poprzestawać na roli tego pośrednika, o którego istnieniu wiemy tylko teoretycznie? Absolutnie nie, wiele z nich decyduje właśnie na wyjście z cienia i wystąpienie z tego potrójnego łańcucha, o którym była mowa. Ośmiela je do tego w pewnym sensie specyfika dzisiejszych czasów – to, że konsumenci coraz chętniej korzystają z możliwości robienia zakupów online. Sami nie wybierają się do stacjonarnych sklepów, tylko wybierają listę zakupów za pośrednictwem witryny internetowej i czekają na przesyłkę z hurtowni. Te po prostu rezygnują z wchodzenia w kontakty biznesowe ze sklepami, a bywa że zapraszają do siebie klientów, którzy wolą sami przyjechać po zakupy, ale wolą zrobić je właśnie w cenach hurtowych, czyli niższych niż te, które zaoferują im później supermarkety. W każdym razie korzystanie z usług hurtowni staje się coraz bardziej popularne wśród konsumentów – i

 

Rozmiar, wygląd, cena – czym jeszcze kierować się przy wyborze ławek korytarzowych do firmy?

Posted on : 09-11-2019 | By : SEOadmin | In : Offtopic

0

Elegancki korytarz jest bardzo ważnym elementem każdej firmy, gdyż to najpierw do niego wchodzą pracownicy, klienci, i inni odwiedzający goście. Jego schludny wygląd oraz przemyślany wystrój świadczy o właścicielach firmy.

Wystrój korytarza powinien mieć odzwierciedlenie w innych częściach budynku firmy: meble powinny współgrać z tymi umieszczonymi np. na sali konferencyjnej czy biurach. Korytarz jest świetnym miejscem do zainstalowania różnego rodzaju szafek, krzeseł, ławek, kanap, stolików. Na korytarzach firm często znajdują się też ławki. Jak powinny wyglądać ławki odpowiednie dla firm? Jaki powinien być ich rozmiar? Ile powinny kosztować? Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie ławek korytarzowych?

W przypadku wyboru ławek powinniśmy zastanowić się nad ich trwałością oraz jakością, wygodą użytkowania i efektywnym wyglądem. Zwróćmy uwagę, jakie materiały zostały użyte do jej produkcji oraz na łatwość ich czyszczenia. Zastanówmy się jakich wymiarów ławka będzie użyteczna we wnętrzu, w którym chcemy ją umieścić.

Ławki są trafnym wyborem, szczególnie jeśli budynek firmy posiada dość wąskie korytarze. Ławki sprawdzą się w każdej poczekalni. Będą też idealnie pasowały do firmowych przestrzeni typu open space hall: hall firmowy tworzony jest na podobieństwo parku miejskiego, w którym znajduje się lada recepcyjna; hol zdobią ławki oraz zasadzone w nim drzewka.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli brak na korytarzu miejsca na fotele i sofy, można z powodzeniem wykorzystać proste rozwiązanie jakim jest „zwykła” ławka. Pierwsze nasze skojarzenie jest zapewne takie, że ławka to mebel twardy, niewygodny, nieprzyjemny i zimny. Bogate oferty sklepowe wyprowadzą nas jednak z tego błędnego przekonania. Ławka to mebel stylowy i wbrew pozorom – wygodny, który usatysfakcjonuje nawet wymagające osoby. Jeśli kupujemy mebel do firmy, w której czas oczekiwania na wizytę czy rozmowę kwalifikacyjną, może być dość długi, wybierzmy przede wszystkim rozwiązanie komfortowe. Najlepiej wybrać ławę obitą grubą warstwą materiału – przybranie wygodnej pozycji podczas oczekiwania, wpłynie na zadowolenie naszego klienta czy przyszłego potencjalnego pracownika. Na wygodę spoczywającego wpłynie tkanina, którym obita jest ławka a także grubość siedziska. Materiał wewnętrzny nie powinien ulegać trwałemu zniekształceniu czy spłaszczeniu, zaś materiał zewnętrzny, którym jest pokryty, powinien być przyjemny w dotyku i łatwy w czyszczeniu. Obicie powinno być pokryte warstwą teflonu, co czyni taki mebel odpornym na wsiąkanie w niego zabrudzeń i sprawia, że jest łatwy do wyczyszczenia w przypadku jego poplamienia.

W dostępnych dla klienta przybornikach, które zawierają próbki materiału, znajdziemy przeróżne desenie i kolory takich obić. Warto też zastanowić się nad pikowanym siedziskiem ławy – całość prezentuje się wtedy bardzo elegancko, co sprawi że nawet przeciętny korytarz zostanie odmieniony i nabierze charakteru. W ost. czasie do łask powraca przyjemny w dotyku welur, możemy też rozważyć wybór ławki z eco skóry – to także niezwykle oryginalny mebel, który wpasuje się szczególnie dobrze w minimalistyczne, ale eleganckie wnętrze firmy.

Ławka może zostać podkreślona dodatkami takimi jak kryształki, ozdobne ćwieki meblowe czy też guziki. Dobrze przemyślmy, czy takie dodatki będą dla wystroju naszej firmy odpowiednie oraz czy nie wpłyną one na trwałość mebla lub wygodę siedzenia.

Ławki – co mamy do wyboru na rynku?

Ławki cechuje różnorodność kształtów jak i materiałów, z których zostanie wykonana. Warto zastanowić się, czy chcielibyśmy posiadać prosty, ponadczasowy mebel czy zainspirować się nowymi trendami w meblarstwie. W przypadku stylowych ławek drewnianych do wyboru mamy rodzaj drewna, z którego zostanie zrobiona. Długa, masywna, dębowa ława, z ozdobnym oparciem i podłokietnikami, sprawdzi się dosłownie wszędzie – jeśli zostanie wykonana na wymiar, nie będzie problemu z usytuowaniem jej w wąskim korytarzu. Podczas wyboru zwróćmy uwagę na wymiary: szerokość, wysokość, długość. Rozważmy ile osób powinno się na niej zmieścić. Najlepiej, kiedy każdy jej użytkownik może usiąść na niej bez ścisku – mamy możliwość zakupienia ławki z kilkoma podłokietnikami, co sprawi że każdy jej użytkownik wygodnie się na niej usadowi, a dodatkowo będzie miał zapewnioną dostateczną ilość miejsca. Ogromny wpływ na komfort siedzenia, ma też szerokość siedziska oraz rodzaj i wyprofilowanie oparcia. Sprawdźmy też koniecznie, jakie może być maksymalne obciążenie ławki. Ławka może być wyposażona w cienkie drewniane nóżki lub być meblem ciężkim, ustawionym na grubych, masywnych nogach.

Zapytajmy producenta o to, czy będzie możliwe jej przenoszenie, czy też jest to ławka przytwierdzana na stałe. Istnieją ławy montowane na stałe – ich oparcia lub siedziska są przytwierdzane do ściany. Dowiedzmy się jaką ma wagę i czy damy radę przenieść ją np. w dwie osoby. Rozważmy jej cenę w oparciu o jakość wykonania i zastanówmy się jak długo powinna nam ona służyć. W przypadku wyboru mebli do prestiżowych firm, ich cena nie powinna grać głównej roli, szczególnie dlatego że jest to mebel przeznaczony do używania przez lata. Dowiedzmy się jakie będą ewentualne koszty jej naprawy – np. jaki będzie koszt wymiany tapicerki.

Szeroki wybór ławek znajdziesz tutaj: https://eldor-meble.pl/k/1426/lawki-szatniowe-i-korytarzowe/

Najważniejsze elementy ogrodzenia – rolki prowadzące do bram

Posted on : 05-06-2019 | By : SEOadmin | In : Offtopic

0

Każde ogrodzenie, niezależnie od użytego materiału czy ogólnych rozmiarów, wymaga stosownej bramy. Te występują w rozmaitych wariantach, lecz najczęściej wykonuje się je na zamówienie. To bardzo ważne, aby ten element ogrodzenia był przystosowany do naszych potrzeb – jak wiadomo, każda posesja jest nieco inna, dlatego brama powinna być dopasowana do jej kształtu, wielkości naszego samochodu oraz, rzecz jasna, naszych własnych preferencji.

Brama a rolki – dlaczego są niezbędne?

Za standard uznaje się bramy rozsuwane, gdyż nie wymagają one wiele przestrzeni, będąc jednocześnie wyjątkowo uniwersalne i całkiem stylowe. Te jednak nie mogłyby prawidłowo funkcjonować, gdyby nie rolki prowadzące do bram. Ten mały, niepozorny element jest tak naprawdę kluczową częścią każdego typu bramy – gdyby nie rolki, rozsunięcie cięższych wrót byłoby praktycznie niemożliwe, a materiał z nich wykonany starłby się już po kilku miesiącach. Warto jest zainwestować w wysokiej jakości rolki prowadzące do bram, gdyż te bezpośrednio przekładają się na żywotność całej konstrukcji – nawet jeśli wydamy nieco więcej pieniędzy na lepszy produkt, to wydatki te z pewnością zwrócą się w mgnieniu oka.

Czym powinny wyróżniać się dobre rolki prowadzące do bram?

Wybór odpowiedniego modelu rolek, szczególnie jeśli nie posiada się w tym zakresie szczególnego doświadczenia, może stanowić niemały problem. Aby dokonać zakupu, którego nie będzie się w przyszłości żałować, warto jest zwrócić uwagę przede wszystkim na faktyczne parametry danego produktu, które stanowią najbardziej wiarygodny wyznacznik jego jakości. Szczególne znaczenie mają tu kwestie takie jak:

 • Materiał, z którego rolki są wykonane
 • Średnica rolki
 • Rodzaj łożyska (wałeczkowe, kulkowe)
 • Maksymalne obciążenie
 • Parametr ścieralności

Jeśli chcemy, aby zakupiony przez nas sprzęt zachowywał pełną funkcjonalność przez wiele lat, należy postawić na modele cechujące się większą wytrzymałością. Nie chodzi tutaj wyłącznie o dopuszczalny nacisk mechaniczny (chociaż ten także duże znaczenie, szczególnie przy bramach o większej masie), ale także o odporność na korozję i nieprzyjazne warunki atmosferyczne. Deszcz, nagłe zmiany temperatury i wszechobecna wilgoć – rolki prowadzące do bram muszą wykazać się dużą wytrzymałością, aby znieść trudne środowisko, w którym dane jest im operować. Istotny jest również komfort i wygoda ich użytkowania – jeśli podczas otwierania bramy napotykamy się na zbyt silny opór, może to świadczyć o nieprawidłowym doborze rolek lub ich zużyciu.

Koła poliuretanowe – gdzie je spotkasz?

Posted on : 21-11-2018 | By : SEOadmin | In : Offtopic

0

Koło to nie tylko określenie kształtu geometrycznego, przełomowego dla ludzkiej myśli technologicznej, ale też nazwa niezwykle użytecznej części składowej wielu urządzeń. Koła i kółka znajdują bardzo różnorodne zastosowanie, okazują się użyteczne w wielu okolicznościach. Trudno o taką dziedzinę życia, która nie korzystałaby na tym niepozornym, ale jakże ważnym wynalazku. Jednak ta innowacyjność kół niekiedy kryje się także w ich tworzywach. Małą rewolucją w tej materii było niewątpliwie wykorzystanie tworzyw sztucznych do produkowania kół i kółek.

Doniczki plastikowe – kiedy ci się przydadzą?

Posted on : 13-11-2018 | By : SEOadmin | In : Offtopic

0

Miłośnicy kwiatów bardzo często rozglądają się za doniczkami – bo to właśnie dzięki nim mogą zaoferować pielęgnowanym okazom miejsce do dalszego rozwijania się. Doniczki są współcześnie produkowane z różnego rodzaju materiałów – a ta różnorodność często odzwierciedla także i to, że doniczki przydają się w rozmaitych sytuacjach. Można je potraktować jak pomoc przy szczepieniu czy przesadzaniu, ale często odgrywają też rolę ozdobnej osłonki, w której dana roślina zadomowi się na dobre, by swoją obecnością upiększać domowe wnętrze lub przestrzeń tarasu.