Najważniejsze elementy ogrodzenia – rolki prowadzące do bram

Opublikowany w dniu : 05-06-2019 | Przez : SEOadmin | W kategorii : Offtopic

0

Każde ogrodzenie, niezależnie od użytego materiału czy ogólnych rozmiarów, wymaga stosownej bramy. Te występują w rozmaitych wariantach, lecz najczęściej wykonuje się je na zamówienie. To bardzo ważne, aby ten element ogrodzenia był przystosowany do naszych potrzeb – jak wiadomo, każda posesja jest nieco inna, dlatego brama powinna być dopasowana do jej kształtu, wielkości naszego samochodu oraz, rzecz jasna, naszych własnych preferencji.

Brama a rolki – dlaczego są niezbędne?

Za standard uznaje się bramy rozsuwane, gdyż nie wymagają one wiele przestrzeni, będąc jednocześnie wyjątkowo uniwersalne i całkiem stylowe. Te jednak nie mogłyby prawidłowo funkcjonować, gdyby nie rolki prowadzące do bram. Ten mały, niepozorny element jest tak naprawdę kluczową częścią każdego typu bramy – gdyby nie rolki, rozsunięcie cięższych wrót byłoby praktycznie niemożliwe, a materiał z nich wykonany starłby się już po kilku miesiącach. Warto jest zainwestować w wysokiej jakości rolki prowadzące do bram, gdyż te bezpośrednio przekładają się na żywotność całej konstrukcji – nawet jeśli wydamy nieco więcej pieniędzy na lepszy produkt, to wydatki te z pewnością zwrócą się w mgnieniu oka.

Czym powinny wyróżniać się dobre rolki prowadzące do bram?

Wybór odpowiedniego modelu rolek, szczególnie jeśli nie posiada się w tym zakresie szczególnego doświadczenia, może stanowić niemały problem. Aby dokonać zakupu, którego nie będzie się w przyszłości żałować, warto jest zwrócić uwagę przede wszystkim na faktyczne parametry danego produktu, które stanowią najbardziej wiarygodny wyznacznik jego jakości. Szczególne znaczenie mają tu kwestie takie jak:

  • Materiał, z którego rolki są wykonane
  • Średnica rolki
  • Rodzaj łożyska (wałeczkowe, kulkowe)
  • Maksymalne obciążenie
  • Parametr ścieralności

Jeśli chcemy, aby zakupiony przez nas sprzęt zachowywał pełną funkcjonalność przez wiele lat, należy postawić na modele cechujące się większą wytrzymałością. Nie chodzi tutaj wyłącznie o dopuszczalny nacisk mechaniczny (chociaż ten także duże znaczenie, szczególnie przy bramach o większej masie), ale także o odporność na korozję i nieprzyjazne warunki atmosferyczne. Deszcz, nagłe zmiany temperatury i wszechobecna wilgoć – rolki prowadzące do bram muszą wykazać się dużą wytrzymałością, aby znieść trudne środowisko, w którym dane jest im operować. Istotny jest również komfort i wygoda ich użytkowania – jeśli podczas otwierania bramy napotykamy się na zbyt silny opór, może to świadczyć o nieprawidłowym doborze rolek lub ich zużyciu.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/5 (0 oceny cast)
Udostępnij ten post na:

    Napisz komentarz