Kije do chodzenia – czy mogą przygotować na trening pływacki?

Posted on : 19-11-2019 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

Jak przekonują specjaliści, chodzenie to najprostsza forma aktywności fizycznej, na jaką możemy, a nawet powinniśmy sobie pozwolić. Najprostsza wśród tych które są w stanie przynieść nam konkretne zdrowotne korzyści. Nie ma żadnej przesady w powiedzeniu, że już zwyczajnym spacerem wyrusza się w drogę po lepsze zdrowie. Ale, jak to bywa, także chodzenie zostało nieco podrasowane przez tych, którzy radzą nam jak sportowo spędzać nasz wolny czas. Można spacerować, ale można też uprawiać Nordic Walking – czyli marsz, podczas którego wspomagamy się specjalnymi kijami. Czy to faktycznie podnosi jakość takiego treningu? Okazuje się, że tak.

Trekking at the morning on Tatra mountain path

Po co ci kije do chodzenia?

Nordic Walking, jak sugeruje jego nazwa, nie narodził się przypadkiem – ten styl treningu pochodzi z północy, a konkretnie z Finlandii i jest związany z pewnym zimowym sportem. Marsz, podczas którego uczestnik treningu podpiera się trzymanymi w dłoniach kijkami powinien kojarzyć się dość jednoznacznie: ze sportowcami, którzy trenują biegi narciarskie. Ta sportowa proweniencja już sugeruje, że chodzenie z kijami to nie byle fanaberia, ale przemyślany pomysł.

Kije do chodzenia (sprawdź na: https://www.asport.pl/k/863/kije-nordic-walking/ ) w pierwszym rzędzie kojarzą się z czymś, co ma działać jako asekuracja – bo jeśli wykonując każdy krok jednocześnie podpieramy się trzymanym w ręku kijem, automatycznie maleje ryzyko, że straci się równowagę. Właśnie dlatego to bezpieczna aktywność, idealna dla osób w różnym wieku, a zwłaszcza dla seniorów. Tak naprawdę można polecić tę formę aktywności ludziom w naprawdę różnym wieku. A zwłaszcza tym, którzy chcą włączyć do swojego grafiku zajęć zdrową dawkę ruchu – tylko taką, która nie wymaga specjalnych umiejętności czy przygotowań. Maszerując z kijami, można się rozruszać i gruntownie dotlenić, ale to dopiero początek zalet, jakie ma taki skromny trening. Nordic Walking to zajęcie, które angażuje nie tylko nogi, ale też pozostałe elementy układu ruchu.

Chociaż to tylko chodzenie, w dowolnym tempie, podczas sesji angażowane są nie tylko mięśnie nóg, ale i rąk, tak naprawdę również mięśnie tułowia biorą udział w wykonywaniu wszystkich niezbędnych ruchów. W ten sposób można wszystkie te mięśnie skutecznie trenować, stopniowo wzmacniać ich siłę. Jednocześnie poprawia się swoją kondycję, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo stawów – bo korzystanie z kijów sprawia, że kolana są znacznie mniej obciążone. Inna część ciała, która bardzo korzysta na takiej przechadzce, to kręgosłup. Ten, kto regularnie wędruje z kijami, rzadziej odczuwa bóle pleców i szybko odzyskuje właściwą postawę, to znaczy przestaje się garbić.

Z jakich materiałów wykonane są kółka do rolek?

Posted on : 14-03-2018 | By : SEOadmin | In : Ogólna

Tagi:

0

Kółka do rolek jak powszechnie wiadomo mogą być wykonane z wielu różnorodnych materiałów, które w mniejszym lub większym stopniu mają wpływ na jakość i żywotność kółek. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwu, które kółka do rolek są najlepsze, a które należy omijać szerokim łukiem.

Kółka PU

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych królują przede wszystkim kółka wykonane z poliuretanu, którego zarówno struktura jak i sam wygląd do złudzenia przypomina zwykły kauczuk. Bardzo wiele osób mylnie uważa, że kółka kauczukowe wykonane są w 100% z naturalnego tworzywa, co oczywiście nie jest prawdą ponieważ zawsze będą to tworzywa sztuczne. Przed zakupem nowych kółek z poliuretanu warto dokładnie sprawdzić ile tego materiału tak naprawdę zostało wykorzystanych. Niestety wielu producentów oszczędza na materiale i oferuje tanie kółka z niewielką ilością PU. Najlepszej jakości kółka do rolek znajdziesz tu

Plastikowe kółka do rolek

Plastikowe kółka montowane są zazwyczaj w tanich rolkach, które przeznaczone są głównie dla małych dzieci. Kółka plastikowe charakteryzują się niestety słabą przyczepnością do podłoża i bardzo krótką żywotnością. Wadą plastikowych kółek jest również to, że są one bardzo głośne, dlatego też nie nadają się na wszystkie podłoża.

Gumowe kółka

Gumowe kółka do rolek są coraz rzadziej spotykane, a jeżeli już na nie się trafi, to są to najprawdopodobniej modele pneumatycznej, które wyróżniają się bardzo dużą ceną. Największą zaletą gumowych kółek jest bardzo cicha praca.

Miejsca dostępu do piłkarzyków

Posted on : 08-11-2017 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

Bez wątpienia, jest wiele różnego rodzaju gier o podobnym przeznaczeniu jak piłkarzyki. Jednakże, to właśnie ta gra stołowa, czy jak niektórzy wolą – zabawka, cieszy się ogromną popularnością.

Gdzie można zagrać w piłkarzyki?

Niewątpliwie, nie ma dzisiaj trudności w dostępie do piłkarzyków- sprawdź tutaj. W niezwykle wielu barach są one dzisiaj dostępne dla klientów. Oczywiście, w zdecydowanej większości przypadków, za grę w piłkarzyki trzeba w takich miejscach płacić. Niemniej jednak, są to symboliczne opłaty. Ponadto, wiele jest również salonów gier, gdzie znajdują się między innymi właśnie piłkarzyki. Przeważnie pojawiają się tam one w towarzystwie takich gier jak rzutki, bilard czy kręgle. Dodatkowo, coraz więcej osób, nie chcą chodzić nigdzie grać w piłkarzyki, sprowadza je do domu. Czy jest to jednak dobry pomysł?

Piłkarzyki w domu

Niewątpliwie, kupno piłkarzyków do domu ma swoje zalety. Przede wszystkim, można grać kiedy się chce zupełnie za darmo. Z drugiej jednak strony, porządne piłkarzyki nie są tanie, dlatego na początku trzeba wyłożyć dosyć dużą kwotę. Oczywiście, na rynku jest również wiele plastikowych piłkarzyków w niezwykle niskich cenach. Wydaje się jednak, że ich nabycie to bezsensowny zakup, gdyż najtańsze piłkarzyki z pewnością szybko się rozpadną.

Piłkarzyki najlepiej sprawdzają się w domach, w których są dzieci, bądź też po prostu mieszka wiele osób. Również, jeśli często przyjmuje się gości, piłkarzyki mogą bardzo się przydać.

Jak wybrać rolki dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Posted on : 26-10-2017 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

Jazda na rolkach jest zabawną aktywnością fizyczną dla dzieci w każdym wieku. Po przejściu przez niemowlęctwo i naukę chodzenia, wprowadzenie rolek do codziennych zajęć jest świetną opcją, aby upewnić się, że dziecko ma wystarczająco dużo ćwiczeń fizycznych w ciągu dnia. W świecie, w którym większość rozrywek wymaga siedzenia przed telewizorem lub komputerem, ważne jest, aby upewnić się, że dzieci mają jak najwięcej ruchu.

Główną zaletą rolkarstwa- zobacz tutaj, jest możliwość zainteresowania dzieci ćwiczeniami intensywnie działającymi na układ sercowo-naczyniowy. Rolki pomagają również rozwijać siłę mięśni nóg, poprawiają równowagę i przyczyniają się do utraty wagi. Dzieci w wieku przedszkolnym nie mają dużo zajęć na sali gimnastycznej, dlatego tym bardziej warto kupić im rolki. Mogą one chronić ich zdrowie fizyczne na przyszłość, a na dodatek przebywanie na słońcu dostarcza dużo witaminy D.

Jednym z największych wyzwań związanych z wyborem rolek dla dzieci jest dobranie rozmiaru. Dzieci szybko rosną w tym wieku, a więc uzyskanie odpowiedniego rozmiaru jest istotną częścią całego procesu. Rolki muszą dobrze przylegać do nóg, aby nie dopuścić do jakichkolwiek problemów. Palce dziecka powinny ściśle przylegać do rolek, bez jakiegokolwiek odstępu pomiędzy piętą a plecami. Ten rodzaj budowy zapobiega ślizganiu się z nóg, wywracaniu się podczas jazdy i przeciwdziała wypadkom w niebezpiecznych warunków.

Jak wybrać dobry orbitrek magnetyczny do siłowni

Posted on : 02-10-2017 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

Siłownia to miejsce, które powinno być wyposażone w najlepszy sprzęt do ćwiczeń. Dobry orbitrek magnetyczny powinien być wyposażony w maksimum funkcji, dzięki czemu będzie sprzętem chętnie wykorzystywanym zarówno przez osoby niższe, starsze i słabsze, jak i wysokich, wysportowanych sportowców.

Orbitek (sprawdź ofertę) powinien posiadać różne funkcje. Oprócz standardowych, takich jak wybór stopnia trudności czyli oporu maszyny, powinny być te bardziej zaawansowane. Nowoczesne orbitreki posiadają sensory na dotyk pozwalające w dokładny sposób odczytywać puls ćwiczącego. Posiadają również możliwość dopasowania wysokości i długości kroków podczas ćwiczeń – umożliwia to optymalny dobór parametrów orbitreku do wzrostu ćwiczącego. Te lepsze, droższe modele mają nośność nawet do 200 kg, co umożliwia korzystanie z orbitreku osobom otyłym. Takie urządzenie jest bowiem świetne do zbijania wagi w początkowym etapie odchudzania. Istotne są również zabezpieczenia pozwalające na zminimalizowanie ryzyka wypadku u osób, które podczas treningu mogą zemdleć. Orbitrek magnetyczny powinien również minimalizować występowanie drgań i wstrząsów.

Dobrze jest zadbać o dodatkowe funkcje orbitreku na siłowni, by korzystanie z niego było maksymalnie komfortowe. Miejsce na bidom lub wejście na odtwarzacz mp3 pozwoli ćwiczącemu na długi, nieskrępowany trening cardio uelastyczniający mięśnie całego ciała przy relaksującej muzyce i bez potrzeby przerywania ćwiczeń, by móc się napić.

Panczeny

Posted on : 22-09-2017 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

Panczeny to łyżwy niemalże specjalistyczne przeznaczone szybkiej i profesjonalnej jazdy na lodzie. Wybierają je osoby związane już długi czas z jazdą na łyżwach, które chcą spróbować nowych i szybkich wrażeń w tymże sporcie. Panczeny to łyżwy o bardzo niskiej masie początkowej, która znacznie przyczynia się do błyskawicznego osiągania dużych prędkości.

Z tego względu nie zabezpieczają kostki w żaden sposób. Ich płozy są bardzo cienkie i lekkie. Panczeny są dedykowane nade wszystko torom okrągłym, dlatego sprawdzą się jedynie na torach do tego specjalnie przeznaczonych. W lewym bucie płoza ustawiona jest bardziej do zewnątrz, a w prawym do wewnątrz. Ponadto, ich płoza jest znacznie dłuższa niż w innych łyżwach.

Co więcej bardzo ciężko utrzymać jest w nich równowagę ze względu na wbudowane niezwykle cienkie płozy. Nie nadają się do jazdy na publicznych lodowiskach – z powodu braku dostosowania torów. Łyżwy męskie, łyżwy damskie (zajrzyj tutaj) czy panczeny mogą dostarczać mnóstwo radości w jeździe.

Długość płozy naturalnie wpływa na szybkość jazdy. Jazda w takich panczenach wymaga nie lada umiejętności, gdyż bardzo ciężko się w nich hamuje oraz skręca. Podstawowymi zaletami omawianych wyżej łyżew są niewątpliwie: lekkość, ich niewielka długość, przystosowanie do szybkiej jazdy i treningu aerobowego. Niestety panczeny posiadają też sporo wad. Przede wszystkim nie nadają się do nauki jazdy, brak jest w nich jakichkolwiek wzmocnień w okolicy kostki, utrudnione jest również hamowanie.

Mata fitness dla każdego

Posted on : 08-09-2017 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

W dzisiejszych czasach ćwiczenia takie jak joga oraz pilates, jak również fitness stały się bardzo popularne. Na taką aktywność fizyczną decyduje się coraz więcej osób, w szczególności są to kobiety. Taki trening potrafi być naprawdę wyczerpujący. Aby zwiększyć swój komfort podczas takich ćwiczeń, należy przede wszystkim zdecydować się na zakup odpowiedniej maty treningowej. Zatem na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Przede wszystkim bardzo istotne jest aby taka mata fitness (zajrzyj tutaj) lub też mata przeznaczona do innych rodzajów treningów była antypoślizgowa. Tylko dzięki temu można uchronić się przed poważnymi kontuzjami takimi jak otarcia, a nawet zwichnięcia.

Nie można zapominać także o tym, że takie karimaty do ćwiczeń powinny być również wykonane z materiału, który można łatwo oczyścić. Jest to bardzo istotne, aby po każdym treningu usunąć z niej pot oraz brud. Taki produkt należy wyczyścić zwykłym płynem do naczyń i nie powinien on zmienić swojej struktury po takim oczyszczeniu. Warto zwrócić uwagę także na fakt, czy taką matę można zrolować co ułatwi jej przechowanie.

Mata treningowa może być bardzo różnorodna. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów tego typu produktu. Dostępna jest między innymi zwykła karimata do ćwiczeń, jednak można zakupić także specjalną matę fitness. Z tego powodu należy dobrze przemyśleć tą decyzję przed zakupem. Warto także zwrócić szczególną uwagę na wiele istotnych rzeczy podczas wyboru takiej maty do ćwiczeń.

Jak wybrać czepek, który pasuje doskonale?

Posted on : 02-01-2017 | By : admin | In : Ogólna

Tagi: , , , ,

0

 

Wybór czepka pływackiego może wydawać się trudny, a zwłaszcza, gdy wiemy że mamy do wyboru tak wiele opcji z dowolnego sklepu sportowego. Pływackie czapki nie muszą być drogie, ale znalezienie tego, który będzie nam odpowiednio i będzie w stanie zaspokoić nasze preferencje może być małym wyzwaniem. I z tego właśnie powodu większość pływaków wybiera czapki korzystając z kilku punktów, na które poniżej i wam zwrócimy uwagę.Professional swimmer crawl freestyle in a swimming pool

W jaki sposób pływanie wspiera kondycję?

Posted on : 16-08-2016 | By : admin | In : Ogólna, Trening

Tagi: , ,

0

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Pamiętasz uczucie patrzenia na coś, co jest stracone? Może czujesz się ofiarą lub borykasz się z odpowiedzialnością? To nie jest zabawa, przyznajesz, że popełniłeś błąd tracąc to Być może czujesz się zakłopotany z powodu twojej straty. Tak. Kondycja odeszła, ale pływanie może pomóc twojej kondycji. Możesz mieć nadzieję, że to będzie działać, ale być może nadal czujesz się niepewnie…

Jak zabezpieczyć prywatny basen? Nie tylko plandeka.

Posted on : 26-07-2016 | By : admin | In : Ogólna

Tagi: , , ,

0

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Baseny są ważną inwestycją w domu lub nieruchomości komercyjnej. Niezależnie od tego, czy będą przeznaczone do rekreacji czy do innego celu struktury te zostały zaprojektowane, aby pomóc ludziom złagodzić napięcie i stres. Podczas gdy baseny można znaleźć w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów, istotne jest, aby chronić baseny od elementów atmosferycznych i zanieczyszczeń. Według ekspertów z branży, istnieje kilka pokryw, które oferują optymalną ochronę całej powierzchni basenów. Podczas plandeki i daszki są oczywiście dostępne, nie wszystkie z nich mogą wytrzymać porywiste wiatry i ulewy, które mogą prowadzić do przepełnienia basenu.