Wybieramy obuwie nad wodę – czym powinny cechować się dobre klapki basenowe?

Posted on : 18-06-2019 | By : SEOadmin | In : Akcesoria do pływania

0

Nie podlega wątpliwości, że spędzanie czasu nad wodą to doskonała rozrywka i świetny sposób na nieco aktywności fizycznej. Baseny są oblegane przez niemal cały rok, a powody ku temu są dość oczywiste – pływanie to bardzo popularny sport, a wszelkiego rodzaju jacuzzi, masaże czy zjeżdżalnie wodne stanowią warte uwagi atrakcje. Nie należy jednak zapominać, że baseny, akwaparki i podobne miejscówki wymagają stosownego wyposażenia. Chociaż zdecydowana większość osób pamięta o zabraniu z sobą kąpielówek czy okularków, to dość niepokojąco duży odsetek zapomina o odpowiednim obuwiu, jakim są klapki basenowe.

Dlaczego klapki basenowe są tak ważne?

Duża popularność basenów niestety przełożyła się na zagrożenie grzybicą i innymi chorobami skóry. Chociaż szatnie i podłogi wokół pływalni są regularnie myte i odkażane, to zawsze istnieje pewne ryzyko, że uda nam się zarazić. Nie ma sensu chodzić boso i narażać się na nieprzyjemne reperkusje zdrowotne, gdy klapki basenowe są na wyciągnięcie ręki! Tak naprawdę wystarczy najtańsza, najzwyklejsza para tego typu butów, aby skutecznie zabezpieczyć się przed grzybicą.

Jakie klapki basenowe spiszą się najlepiej?

Wybór klapków basenowych jest dość szeroki – można odszukać setki rozmaitych modeli, które często bardzo odbiegają od siebie formą, kształtem i fasonem. Skąd wiedzieć jaki produkt okaże się dobrym zakupem? Tak naprawdę, rola tego typu obuwia jest bardzo prosta – ma ono zabezpieczać stopy przed bezpośrednim kontaktem z podłożem, ograniczając ryzyko zarażenia się chorobami skóry, a także zwiększając przyczepność, co jest szczególnie istotne na śliskich nawierzchniach. Kryteria te są spełniane przez zdecydowaną większość produktów, lecz nie oznacza to, że decyzja odnośnie klapków basenowych jest całkowicie obojętna.

Bardzo istotny jest oferowany przez klapki komfort. Zazwyczaj wyróżnia się modele klasyczne oraz tak zwane „japonki”, które posiadają nieco odmienną, charakterystyczną konstrukcję. To, jaki rodzaj okaże się lepszy, zależy głównie od osobistych preferencji danej osoby oraz od tego, na ile jest ona przyzwyczajona do danej odmiany butów. Warto jest jednak upewnić się, że wybrane klapki basenowe są w odpowiednim rozmiarze – zbyt małe mogą uwierać nogę i prowadzić do odcisków, luźne obuwie z kolei zwiększa ryzyko potknięcia się i upadku. Rzecz jasna, nie są to buty, w których się biega lub skacze, ale odpowiednie dopasowanie to podstawa.

Ogólna jakość klapków basenowych jest determinowana głównie ich podeszwą – ta musi zapewniać odpowiednią przyczepność, pozostając jednocześnie dostatecznie miękka i elastyczna, aby móc komfortowo podtrzymywać stopę. Takie klapki basenowe znajdziesz tutaj: https://www.asport.pl/k/313/klapki-basenowe/. Uwagę powinno się zwrócić nawet na drobne detale. Za najtrwalsze klapki basenowe uznaje się modele wykonane w całości z jednego elementu, gdyż te nigdy nie rozklejają się ani nie zrywają. Dla wielu osób istotny jest także wygląd buta. Na rynku dostępne są produkty w różnych wariantach kolorystycznych, często urozmaiconych designerskim wzornictwem, dlatego z pewnością jest z czego wybierać.

Jaki rozmiar ręcznika plażowego?

Posted on : 22-05-2018 | By : SEOadmin | In : Akcesoria do pływania

Tagi:

0

Kompletując plażową wyprawkę z pewnością wielu plażowiczów zatrzyma się na etapie wyboru ręcznika. Z wielu względów ręczniki plażowe powinny być wybierane tylko i wyłącznie pod kątem ich używalności. Jak to zrobić? Jest kilka cech, którymi dobry ręcznik plażowy powinien się charakteryzować.

Cechy ręczników plażowych

Podstawową kwestią przy wyborze plażowego ręcznika jest jego rozmiar. Nie może on być zbyt mały, ponieważ ma nam zapewnić komfortowa powierzchnie do leżenie na nim i możliwość łatwego wytarcia się z wody po odbytej kąpieli. Nie może być również zbyt duży ze względu na jego wagę, szczególnie w drodze powrotnej, gdy będzie nasączony wodą, ale również ze względu na problemy z otrzepaniem go z piachu. Czyszczenie dużego ręcznika na plaży może być kłopotliwe z powodu małej ilości miejsca, jak również ryzyka obsypania innych plażowiczów piaskiem.

Znając te cechy i trudności związane z nimi, pozostaje tylko znaleźć kompromis między nimi. Złoty środek, który zarówno zapewni nam komfort plażowania, jak również nie sprawi kłopotów w transporcie, czyszczeniu i niewzbudzania antypatii naszym czyszczeniem. Przyjmuje się, że najlepszym wyborem ręcznika plażowego jest taki o wymiarze 135×200. Będzie on wystarczająco duży, aby bez kłopotu wytrzeć się nim po kąpieli, jak również na tyle niewielki, aby być w pełni łatwy w użytkowaniu. Dostępny jest m.in. na https://www.asport.pl/k/298/reczniki-plazowe-kapielowe/

Te wymiary oczywiście nie są sztywne i można je wedle potrzeby modyfikować. Zasada jest taka, aby ręcznik plażowy był większy niż zwykły, ale mniejszy niż koc.

Czepek do pływania to wygoda

Posted on : 08-02-2018 | By : SEOadmin | In : Akcesoria do pływania

Tagi:

0

Nie każdemu wielbicielowi pływania podoba się to, że spora większość pływalni wymaga czepka podczas pływania. Wielu skarży się na niewygody wkładania i zdejmowania czepka oraz poczucie, że głowa pod nim po prostu nie może oddychać.

Tymczasem dzisiaj wiele z tych problemów daje się rozwiązać i to bez problemu.

Np. czepki lateksowe umożliwiają lepsze oddychanie głowy i zapobiegają jej przegrzaniu, jeśli pływa się przede wszystkim w dość ciepłej wodzie.

Niezależnie od materiału, z którego robi się czepki, coraz częściej ich konstrukcja pozwala na łatwe ich zakładanie i ściąganie – to zadowoli wielu amatorów pływania.

czepek na basen długie włosyUporano się także z problemem osób posiadających długie włosy. Czepek na basen długie włosy (sprawdź ofertę) nie jest dziś niczym nadzwyczajnym. Jego konstrukcja pozwala schować włosy z tyłu tak, aby nie przeszkadzały podczas pływania i pozostały suche lub niemal suche, co ułatwia sprawę ich późniejszego suszenia.

Oprócz czepków materiałowych i lateksowych, istnieją też najbardziej wytrzymałe czepki na basen wykonane z trwałego silikonu. Przeważnie bywają one najdroższe, ale też służą najdłużej.

Warto używać czepka, by chronić włosy i uszy przed nadmiernym kontaktem z wodą z chlorem. Odbije się to pozytywnie na wyglądzie włosów oraz komforcie pływania. Uszy nie są narażone na nieprzyjemne szumy po tym, kiedy mogłaby wlać się do nich woda – to często skutkuje później stanami zapalnymi, jeśli nie wyleje się z nich całej wody i porządnie nie wysuszy.

Czepek na basen ma więc sporo plusów, o których warto pamiętać.