Strój do judo – przepustka do szlachetnego treningu

Posted on : 21-02-2019 | By : SEOadmin | In : Dzieci i sport

0

Wschodnie sztuki walki fascynują mieszkańców zachodu – to zarazem doskonała metoda samoobrony i rodzaj rozwijającego treningu fizycznego. Judoka prezentuje się jako osoba opanowana i pewna każdego ruchu, jako przeciwnik którego nie można lekceważyć. Te wrażenia nie są bezpodstawne, ponieważ zawodnicy trenujący judo muszą przestrzegać zasad, dzięki którym są przede wszystkim honorowo zachowującymi się wojownikami. Trenując judo, sięga się po mądrość i obyczaje dalekiego wschodu – bo zasady judo zostały opracowane na podstawie japońskiej sztuki walki, nazywanej jujitsu.

Strój do judo, czyli w czym walczyć?

O tej dalekowschodniej proweniencji tej sztuki walki przypomina chociażby strój do judo, który możesz znaleźć w dobrej cenie tutaj: https://www.asport.pl/k/908/kimona-judo/. Jest to specjalne kimono, to znaczy zestaw złożony ze spodni i bluzy – a cały ten zestaw staje się kompletny dzięki pasowi. Ten, przewiązywany w pasie, trzyma wierzchnie okrycie. Na rynku konsumenckim jest obecnie dostępnych wiele strojów do judo – każdy, kto chciałby zacząć praktykować tę sztukę, ma więc swobodę wyboru spośród licznych propozycji.

Poszczególne modele różnią się jednak tylko pewnymi detalami, cechami szczególnymi tkanin – ponieważ sam krój, konstrukcja stroju pozostaje niezmieniona, można chyba powiedzieć, że jest uświęcona tradycją. Sam pas pełni zresztą bardzo ważną funkcję, bo informuje o statusie zawodnika, o stopniu zaawansowania w sztuce walki. Początkujący adept zaczyna swoją drogę właśnie z białym pasem.

O czym jeszcze nie zapominać przy wyborze stroju d judo?

Warto zaznaczyć, że to właśnie na potrzeby praktykowania judo został opracowany tego typu strój do ćwiczeń – adepci innych sztuk przejęli kimono sportowe od judoków. Tego rodzaju strój powinien być wykonany z wytrzymałej bawełny – i o tym trzeba pamiętać, dokonując wyboru podczas zakupów. Obecnie producenci dodają pewną domieszkę włókien elastycznych, by strój był nieco wygodniejszy, pozwolił poczuć się bardziej komfortowo. Ale wybierając sobie strój do judo, trzeba brać pod uwagę także jeszcze jedną kwestię – to, czy dany model zyskał odpowiednie zatwierdzenie, czy może być używany podczas oficjalnych zawodów. W Polsce takimi sprawami zajmuje się oczywiście Polski Związek Judo, czyli organizator specjalnych sportowych spotkań, mających za zadanie wyłonić mistrzów sztuk walki.

Rowerek dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Posted on : 30-05-2017 | By : SEOadmin | In : Dzieci i sport

Tagi:

0

Ruch odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu i poprawia samopoczucie. Regularnie uprawiamy sport pozwala uniknąć wielu chorób i dolegliwości. Zapobiega otyłości i sprawia, że ciało jest w lepszej kondycji. Warto od małego zachęcać dzieci do ruchu – maluch, którzy przekona się, że sport to przyjemność, chętnie będzie uprawiał go w przyszłości i będzie zdrowszy.

Jazda na rowerze – idealny sport dla malucha
Jeśli chcemy zachęcić dziecko do ruchu, warto wybierać aktywności, które są dla niego atrakcyjne. Jedną z rozrywek, które z pewnością przypadną do gustu już przedszkolakowi jest jazda na rowerze. To sport, który możemy uprawiać całą rodziną, jednocześnie przyjemnie spędzając czas. Co więcej, podczas rowerowych wycieczek będziemy mieli okazję lepiej poznać najbliższą okolicę i przeżyć wspólnie wiele niezapomnianych przygód.

Jaki rowerek dla dziecka kupić?
Jedną z najważniejszych kwestii w przypadku jazdy z dzieckiem jest wybór odpowiedniego rowerka. Ten powinien być w pełni bezpieczny dla malucha. Na co zwrócić uwagę, wybierając się na zakupy? Rower dla dziecka powinien być przede wszystkim solidny. Nie może się chybotać, chwiać, wszystkie mechanizmy, takie jak kierownica czy hamulce, powinny być sprawne i wysokiej jakości.

Gdzie kupić pierwszy pojazd dla malucha?
Rowerki dla dzieci znajdziemy w większości sklepów sportowych. Udając się do profesjonalnego sklepu, będziemy mogli liczyć nie tylko na szeroki wybór, ale także na profesjonalną poradę sprzedawcy, dzięki czemu łatwiej nam będzie wybrać rowerek, który spełni wszystkie nasze wymagania.