Buty do wody – co wybrać?

Posted on : 19-05-2018 | By : SEOadmin | In : Nauka pływania

Tagi:

0

Plaże, nie tylko te znajdujące się na terenie naszego kraju, stanowią coraz większe zagrożenie dla osób przebywających nad wodą. Tyczy się to zarówno zamkniętych akwenów wodnych takich jak jeziora czy też otwartych zbiorników takich jak morze. O jakim zagrożeniu mowa? Chodzi mianowicie o rosnące zaśmiecenie den zbiorników wodnych. Takie zalegające śmieci to jedna z najczęstszych przyczyn skaleczeń – zarówno wśród dzieci jak i osób dorosłych. Planując wypoczynek nad wodą dobrze jest zabrać ze sobą specjalistyczne obuwie do wody.

Pierwsze wodne buty – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie

Chcąc kupić buty do wody, najlepiej jest się udać do sklepu sportowego. Raczej nie ma co liczyć na to, że obuwie tego rodzaju będzie dostępne w sklepie obuwniczym. Warto zapytać się o radę sprzedawcy przy wyborze konkretnego modelu. Rzeczy na które dobrze jest zwrócić uwagę, to przede wszystkim rozmiar buta. Powinien być on dobrze dopasowany do stopy. Odpowiedni dobór rozmiaru sprawi, że buty będą leżały idealnie. Inną istotną kwestią jest rodzaj materiału – im będzie on lżejszy, tym buty mniej będą ciążyły podczas wodnych kąpieli. Dobrym wyborem będą buty do wody z https://www.asport.com.pl/k/692/obuwie-plazowe/

Dla kogo przeznaczone są buty do kąpieli wodnych?

W tym przypadku nie ma żadnej reguły – na ryzyko skaleczenia narażone są w takim samym stopniu dzieci, co osoby dorosłe. Zatem każdy, w trosce o własne bezpieczeństwo powinien pomyśleć o tym, aby jeszcze przed wyjazdem na rodzinne wakacje zabezpieczyć sobie i swoim najbliższym odpowiedni sprzęt, dzięki którym wyjazd będzie przede wszystkim bezpieczny.

Lekcje pływania dla dorosłych – jak i co wybrać?

Posted on : 07-10-2016 | By : admin | In : Nauka pływania

Tagi: ,

1

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Przy basenie, jest kilka opcji do Twojej dyspozycji, jeśli chodzi o naukę pływania dla dorosłych albo, ponowne uczenie się tej sztuki lub poprawienia wydajności pływania, przenosząc ją inny poziom. Oczywiście, to że masz już daleko za sobą etap dojrzewania, młodzieńczych lat i fakt że musisz uczyć się pływania w dorosłym życiu na pewno Ci nie pomaga.

Nie wstydź się!

Po pierwsze, nie ma się czego wstydzić, zwłaszcza jeśli nie masz żadnego pojęcia o tym jak pływać, bo może to być wynikiem niedbałego dzieciństwie lub bycia nękanym przez fobie, który nie pozwoliły Ci korzystać z basenu w tym zakresie. Poza tym powinieneś wiedzieć, że miejski mit, że wszyscy spotkani na ulicy potrafią pływać z pewnością nie jest prawdą – jest sporo osób takich jak Ty, które tego nie potrafią.

Nauka pływania – poznaj korzyści

Posted on : 26-01-2016 | By : admin | In : Nauka pływania

Tagi: , ,

0

Nauka pływania jest powszechnie uznawana za ważną w okresie letnim, kiedy pogoda jest ciepła i wiele osób chce iść na plażę lub skorzystać z rekreacyjnego ośrodka z basenami. Jednak warto wiedzieć, że w wielu miejscach możliwość nauki pływania jest dostępna przez cały rok. Aby móc w pełni skorzystać z tych dobrych praktyk w zakresie nauki pływania świetnym pomysłem byłoby wybrać się na lekcje na krytym basenie. To może pomóc przyzwyczaić się do pływania i równocześnie będzie tam można nauczyć się różnych technik. Istnieje wiele zalet wynikających z takich lekcji pływania i to bez względu na to czy jesteś początkującym, czy masz już jakieś umiejętności pływackie – lekcje pływania zawsze i wszędzie są bardzo istotne.

Nauka pływania – zmotywuj się!

 

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

W przypadku gdy znane Ci są jedynie podstawowe umiejętności pływania dobrym pomysłem byłoby zapisać się na bardziej zaawansowane lekcje pływania, by faktycznie nauczyć się czegoś więcej. Ważne jest również pamiętać o tym, że różni ludzie uczą się w różnym czasie i w różnym tempie, więc powinieneś brać to pod uwagę względem swoich postępów w tym zakresie. Dobrze jest, jeśli motywują Ci inni, ale nie martw się jeśli jakieś etapy lekcji przychodzą Ci z większą trudnością.

Oto niektóre z zalet związanych z zapisaniem się na lekcje pływania:

Towarzystwo– Ważne jest to, by dzieci mogły rozpocząć lekcje pływania, gdy są jeszcze młode, ponieważ będzie to mogło pomóc im w znaczny sposób pokonać lęk przed wodą. Oprócz tego, że dziecko będzie czuło się pewniej w wodzie i w pobliżu wody, lekcje pływania również wpłyną korzystanie na życie społeczne dzieci, gdyż dają im możliwość spotkania rówieśników. Jest to również istotne w przypadku osób dorosłych, ponieważ oni również mają tutaj okazję do spotykania się z innymi ludźmi.

Bezpieczeństwo – Ponieważ wypadki wodne zdarzają się często, a nawet mogą doprowadzić do utonięcia, ważne jest dla Ciebie i Twoich dzieci, abyście wiedzieli, co należy zrobić w razie takiego zajścia. Nauka pływania nie tylko będzie doskonaliła Ciebie bądź Twoich bliskich w zakresie umiejętności pływackich, ale także zyskuje się dzięki niej zdolność do podejmowania szybkich decyzji w sytuacji awaryjnej. Dzięki temu dowiesz się jak swobodnie oddychać podczas pływania, czy nawet dowiesz się jak poradzić sobie z silnymi prądami, jeśli pojawią się w trakcie pływania.

Pływanie – jak zacząć łatwo, przyjemnie i bezpiecznie?

Posted on : 08-01-2016 | By : admin | In : Nauka pływania

Tagi: , , ,

0

Basen oferuje różne korzyści, które nie mogą być ignorowane. Przede wszystkim jest to sport, w którym naprawdę ryzyko nabawienia się kontuzji jest minimalne. Z tego samego powodu jest to także wskazany wysiłek fizyczny, dla osób które mają nadwagę, ponieważ dobrze to wpływa na stawy. Zróżnicowane style używane w pływaniu ukierunkowują stawy na pełny zakres ruchu, co może poprawić ich elastyczność. Poza tym pływając używasz prawie wszystkich głównych grup mięśni ciała – nóg, bioder, brzucha, klatki piersiowej, ramion i górnej części pleców – wszystkie te mięśnie pracują. Można również uzyskać ogromne korzyści z pływania w odniesieniu do stymulacji serca i układu oddechowego. Jeśli chodzi o ogólne zdrowie , pływanie jest doskonałą opcją.

Pływanie – pierwsze kroki na basenie

 

żródło: pinterest.com

żródło: pinterest.com

Oto prawdopodobny scenariusz: podekscytowany perspektywą tych wszystkich korzyści, człowiek idzie na basen. Człowiek wkłada strój kąpielowy i okulary. Człowiek przesuwa się przy ścianie, bojąc się dać ponieść  wodzie. Przy takim scenariuszu ratownik może się poważnie przestraszyć.

Pływanie, to trzeba powiedzieć, to nie jest to sport, który przychodzi bez wysiłku. Może się wydawać inaczej, gdy chodzi się wyłącznie na baseny rekreacyjne, które zazwyczaj są pełne ludzi, którzy wyglądają jakby byli bardziej zainteresowani wszystkim innymi aniżeli ćwiczeniami. Jeśli chcesz podejść do tego w bardziej poważny sposób, by móc czerpać jak największą ilość korzyści związanych z pływaniem – czytaj dalej.

Postaw na wykwalifikowanego instruktora- nauka pływania może wydawać się czymś dla przedszkolaków, ale nawet jeśli już potrafisz z powodzeniem poruszać się z jednego końca basenu do drugiego to pamiętaj, że nauka odpowiedniej techniki, nie jest czymś, czego można dowiedzieć się na własną rękę.

Bądź cierpliwy – wszyscy chcemy widzieć efekty jak najszybciej. Pływanie nie jest sportem dla niecierpliwych. Uczenie się odpowiedniej techniki np. skoku wymaga czasu, a to wymaga cierpliwości. Ludzie chcą wyników od razu, ale pływanie jest sportem bardzo technicznym, co jest naprawdę frustrujące dla wielu ludzi. Nauka pływania w czterech stylach – freestyle, grzbietowym, klasycznym i motylkowym nie jest trudna, ale ważne jest, aby dowiedzieć się, jak to zrobić poprawnie, jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej korzyści z pływania.

Czy samemu można nauczyć się pływać?

Posted on : 19-11-2015 | By : admin | In : Nauka pływania

Tagi: , , , ,

0

Samodzielna nauka pływaniaDlaczego lęk przed wodą oraz brak umiejętności pływania miałby ograniczać przyjemność związaną z letnim wypoczynkiem? Pokonując swój strach oraz podejmując wyzwanie możemy oswoić się z przemieszczaniem w wodzie już w kilka dni. Jedyne co jest nam niezbędne to odpowiednia dawka determinacji, dobrze dopasowana kamizelka ratunkowa oraz deska do pływania. Warto także poprosić o pomoc przyjaciela, który sprawnie przemieszcza się w wodzie i może nam pomóc w razie jakichkolwiek kłopotów. Gdy masz już wszystko co niezbędne, jedyne co pozostaje to odnaleźć odpowiedni basen, na którym zbyt duża ilość kąpiących się osób nie ogranicza możliwości nauki.