Hamulce do rolek – potrzebne czy nie?

Posted on : 23-03-2020 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z jazdą na rolkach, na początku zadaje sobie pytanie „jak ruszyć z miejsca?”. A kiedy już ta sztuka się uda, pojawia się kolejne, równie ważne pytanie, dotyczące już zatrzymywania się. Tak naprawdę już od samego początku ujarzmiania butów wyposażonych w kółka trzeba zacząć się uczyć metod zwalniania tempa jazdy i takich manewrów, które pozwolą się zatrzymać.

Ale każdy początkujący, a później nawet wytrawny rolkarz, może czuć się lepiej wiedząc, że ma sposób na natychmiastowe zatrzymanie się w konkretnym miejscu – kiedy czuje że nie da rady zareagować innymi sposobami, kiedy widzi że nie ma na nie miejsca i grozi mu kolizja. Właśnie dlatego rolki też mają hamulce.

Hamulce do rolek trzeba mieć

Oglądając różne modele rolek, można zauważyć dwie rzeczy. Po pierwsze, nie każda para rolek ma hamulce – zwłaszcza, gdy mowa o takich butach do jazdy, które mają służyć tej bardziej wyczynowej rozrywce. Takie modele są zresztą ukształtowane w taki sposób, że nie ma szans na to, żeby umieścić hamulec – bo tam zwykle kółka są tak duże, że znacznie przerastają rozmiarami płozę, do której są przymocowane. A właśnie na któryś koniec płozy trzeb zwracać uwagę, szukają hamulca albo miejsca na niego – to po prostu wykonany z tworzywa klocek, którym wystarczy dotknąć jezdni czy chodnika, żeby zatrzymać but do jazdy.

Po drugie, hamulce nie muszą wcale wyglądać tak samo – mogą być różnie uformowane i przybierać rozmaite kształty. Często trzeba zwracać na to baczną uwagę, bo nie każdy rodzaj hamulca może pasować do naszej konkretnej pary rolek. A to, jakiego hamulca szukać jest ważne, bo to na pewno okaże się niezbędne – hamulce to części, które zużywają się najszybciej. Jeśli z rolek korzysta ktoś, kto dopiero uczy się jeździć i hamulec przydaje mu się co kilka chwil – trzeba dość szybko pomyśleć o nowych częściach, żeby mieć na co wymienić tę wyeksploatowaną.

Hamulce do rolek (zobacz tutaj) mogą nie zwrócić naszej uwagi w sklepie sportowym, na przykład dlatego że to czarne, nieduże przedmioty. Nie mają też zawrotnej ceny, można je kupić już za kilkanaście złotych. Mogą zaś zapewnić sporą dawkę bezpieczeństwa, a to poczucie jest z kolei zupełnie bezcenne. Już kupując pierwszą parę rolek, dobrze się zorientować jaki rodzaj hamulców będzie pasował do tej konkretnej pary, żeby na przyszłość nie mieć kłopotu w związku z parą butów do jazdy, które bardzo trudno zatrzymać tym najprostszym sposobem. Zapobiegliwie warto sprawić sobie zapas hamulców – jeśli ta rekreacja okaże się bardzo wciągająca, nowe części mogą przydać się wcześniej, niż można by się spodziewać.

Czym powinny cechować się ławki do szatni?

Posted on : 17-02-2020 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

Szatnie to wyspecjalizowane pomieszczenia, które często stanowią część lokali użytkowych, w szczególności tych związanych ze sportem. Siłownie, kluby fitness, baseny i tym podobne placówki tak naprawdę wymagają tego typu sekcji, aby uczęszczające tam osoby mogły przebrać się w komfortowych warunkach. Rzecz jasna, nie ma tu mowy o żadnym komforcie, jeśli w pomieszczeniu tym nie ma odpowiedniego wyposażenia.

Oprócz szafek najbardziej podstawowym meblem, którego nie może w tych pomieszczeniach zabraknąć, są ławki do szatni. Są one bardzo istotne z wielu powodów, lecz przede wszystkim należy tu wymienić zapewnienie odpowiedniej wygody podczas przebierania się. Osoby po treningu na siłowni czy basenie z pewnością są zmęczone, a w pozycji siedzącej o wiele łatwiej jest zmienić ubrana przy odpowiednim podparciu. Poza tym obecność ławek uznaje się obecnie po prostu za standard, z którego żaden lokal nie powinien zrezygnować.

Charakterystyka idealnej ławki do szatni – czym się kierować w wyborze?

Ławki do szatni nabyć można w różnych kształtach i rozmiarach, co w wielu przypadkach sprowadza się do indywidualnych potrzeb i preferencji. Wybór tych mebli jest dość szeroki, dlatego nie powinno się mieć problemu z odszukaniem optymalnej opcji. Nie każdy produkt jest jednak równy pod względem jakości – ławka taka musi posiadać zestaw konkretnych cech, które czynią z niej egzemplarz warty zakupu. Wymienić można tu:

  • Solidną konstrukcję – ławki do szatni są użytkowane przez praktycznie cały dzień przez wiele osób, dlatego ich eksploatacja jest wyjątkowo intensywna. Aby mebel ten zachował estetyczny wygląd oraz funkcjonalność, musi on wyróżniać się trwałością.
  • Odpowiednie siedzisko – w niemal każdym przypadku szatnie to pomieszczenia, którym wilgoć nie jest obca, co bardzo ogranicza zakres materiałów, jakich można użyć do produkcji ławki do szatni. Oczywiste jest, że siedzisko nie może być miękkie – w użyciu musi być tu trwalsze tworzywo sztuczne lub nierdzewny stop metalu.
  • Kompaktową formę – Szatnia to pomieszczenie użytkowe, nie ma w niej zatem miejsca na zbędne ozdoby czy krzykliwe formy mebli. Ceni się tu użytkowość i komfort, co musi objawiać się także w wyborze ławki.

Przemyślany zakup oznacza nie tylko zadowolenie klientów, ale ogólną poprawę sprawności placówki, warto zatem dobrze zastanowić się nad wyborem ławki do szatni. Produkty o wyższej jakości i bardziej wyspecjalizowanej konstrukcji z pewnością spiszą się lepiej, zarówno pod względem trwałości, jak i szeroko rozumianej użytkowości.

Kije do chodzenia – czy mogą przygotować na trening pływacki?

Posted on : 19-11-2019 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

Jak przekonują specjaliści, chodzenie to najprostsza forma aktywności fizycznej, na jaką możemy, a nawet powinniśmy sobie pozwolić. Najprostsza wśród tych które są w stanie przynieść nam konkretne zdrowotne korzyści. Nie ma żadnej przesady w powiedzeniu, że już zwyczajnym spacerem wyrusza się w drogę po lepsze zdrowie. Ale, jak to bywa, także chodzenie zostało nieco podrasowane przez tych, którzy radzą nam jak sportowo spędzać nasz wolny czas. Można spacerować, ale można też uprawiać Nordic Walking – czyli marsz, podczas którego wspomagamy się specjalnymi kijami. Czy to faktycznie podnosi jakość takiego treningu? Okazuje się, że tak.

Trekking at the morning on Tatra mountain path

Po co ci kije do chodzenia?

Nordic Walking, jak sugeruje jego nazwa, nie narodził się przypadkiem – ten styl treningu pochodzi z północy, a konkretnie z Finlandii i jest związany z pewnym zimowym sportem. Marsz, podczas którego uczestnik treningu podpiera się trzymanymi w dłoniach kijkami powinien kojarzyć się dość jednoznacznie: ze sportowcami, którzy trenują biegi narciarskie. Ta sportowa proweniencja już sugeruje, że chodzenie z kijami to nie byle fanaberia, ale przemyślany pomysł.

Kije do chodzenia (sprawdź na: https://www.asport.pl/k/863/kije-nordic-walking/ ) w pierwszym rzędzie kojarzą się z czymś, co ma działać jako asekuracja – bo jeśli wykonując każdy krok jednocześnie podpieramy się trzymanym w ręku kijem, automatycznie maleje ryzyko, że straci się równowagę. Właśnie dlatego to bezpieczna aktywność, idealna dla osób w różnym wieku, a zwłaszcza dla seniorów. Tak naprawdę można polecić tę formę aktywności ludziom w naprawdę różnym wieku. A zwłaszcza tym, którzy chcą włączyć do swojego grafiku zajęć zdrową dawkę ruchu – tylko taką, która nie wymaga specjalnych umiejętności czy przygotowań. Maszerując z kijami, można się rozruszać i gruntownie dotlenić, ale to dopiero początek zalet, jakie ma taki skromny trening. Nordic Walking to zajęcie, które angażuje nie tylko nogi, ale też pozostałe elementy układu ruchu.

Chociaż to tylko chodzenie, w dowolnym tempie, podczas sesji angażowane są nie tylko mięśnie nóg, ale i rąk, tak naprawdę również mięśnie tułowia biorą udział w wykonywaniu wszystkich niezbędnych ruchów. W ten sposób można wszystkie te mięśnie skutecznie trenować, stopniowo wzmacniać ich siłę. Jednocześnie poprawia się swoją kondycję, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo stawów – bo korzystanie z kijów sprawia, że kolana są znacznie mniej obciążone. Inna część ciała, która bardzo korzysta na takiej przechadzce, to kręgosłup. Ten, kto regularnie wędruje z kijami, rzadziej odczuwa bóle pleców i szybko odzyskuje właściwą postawę, to znaczy przestaje się garbić.

Z jakich materiałów wykonane są kółka do rolek?

Posted on : 14-03-2018 | By : SEOadmin | In : Ogólna

Tagi:

0

Kółka do rolek jak powszechnie wiadomo mogą być wykonane z wielu różnorodnych materiałów, które w mniejszym lub większym stopniu mają wpływ na jakość i żywotność kółek. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwu, które kółka do rolek są najlepsze, a które należy omijać szerokim łukiem.

Kółka PU

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych królują przede wszystkim kółka wykonane z poliuretanu, którego zarówno struktura jak i sam wygląd do złudzenia przypomina zwykły kauczuk. Bardzo wiele osób mylnie uważa, że kółka kauczukowe wykonane są w 100% z naturalnego tworzywa, co oczywiście nie jest prawdą ponieważ zawsze będą to tworzywa sztuczne. Przed zakupem nowych kółek z poliuretanu warto dokładnie sprawdzić ile tego materiału tak naprawdę zostało wykorzystanych. Niestety wielu producentów oszczędza na materiale i oferuje tanie kółka z niewielką ilością PU. Najlepszej jakości kółka do rolek znajdziesz tu

Plastikowe kółka do rolek

Plastikowe kółka montowane są zazwyczaj w tanich rolkach, które przeznaczone są głównie dla małych dzieci. Kółka plastikowe charakteryzują się niestety słabą przyczepnością do podłoża i bardzo krótką żywotnością. Wadą plastikowych kółek jest również to, że są one bardzo głośne, dlatego też nie nadają się na wszystkie podłoża.

Gumowe kółka

Gumowe kółka do rolek są coraz rzadziej spotykane, a jeżeli już na nie się trafi, to są to najprawdopodobniej modele pneumatycznej, które wyróżniają się bardzo dużą ceną. Największą zaletą gumowych kółek jest bardzo cicha praca.

Miejsca dostępu do piłkarzyków

Posted on : 08-11-2017 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

Bez wątpienia, jest wiele różnego rodzaju gier o podobnym przeznaczeniu jak piłkarzyki. Jednakże, to właśnie ta gra stołowa, czy jak niektórzy wolą – zabawka, cieszy się ogromną popularnością.

Gdzie można zagrać w piłkarzyki?

Niewątpliwie, nie ma dzisiaj trudności w dostępie do piłkarzyków- sprawdź tutaj. W niezwykle wielu barach są one dzisiaj dostępne dla klientów. Oczywiście, w zdecydowanej większości przypadków, za grę w piłkarzyki trzeba w takich miejscach płacić. Niemniej jednak, są to symboliczne opłaty. Ponadto, wiele jest również salonów gier, gdzie znajdują się między innymi właśnie piłkarzyki. Przeważnie pojawiają się tam one w towarzystwie takich gier jak rzutki, bilard czy kręgle. Dodatkowo, coraz więcej osób, nie chcą chodzić nigdzie grać w piłkarzyki, sprowadza je do domu. Czy jest to jednak dobry pomysł?

Piłkarzyki w domu

Niewątpliwie, kupno piłkarzyków do domu ma swoje zalety. Przede wszystkim, można grać kiedy się chce zupełnie za darmo. Z drugiej jednak strony, porządne piłkarzyki nie są tanie, dlatego na początku trzeba wyłożyć dosyć dużą kwotę. Oczywiście, na rynku jest również wiele plastikowych piłkarzyków w niezwykle niskich cenach. Wydaje się jednak, że ich nabycie to bezsensowny zakup, gdyż najtańsze piłkarzyki z pewnością szybko się rozpadną.

Piłkarzyki najlepiej sprawdzają się w domach, w których są dzieci, bądź też po prostu mieszka wiele osób. Również, jeśli często przyjmuje się gości, piłkarzyki mogą bardzo się przydać.

Jak wybrać rolki dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Posted on : 26-10-2017 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

Jazda na rolkach jest zabawną aktywnością fizyczną dla dzieci w każdym wieku. Po przejściu przez niemowlęctwo i naukę chodzenia, wprowadzenie rolek do codziennych zajęć jest świetną opcją, aby upewnić się, że dziecko ma wystarczająco dużo ćwiczeń fizycznych w ciągu dnia. W świecie, w którym większość rozrywek wymaga siedzenia przed telewizorem lub komputerem, ważne jest, aby upewnić się, że dzieci mają jak najwięcej ruchu.

Główną zaletą rolkarstwa- zobacz tutaj, jest możliwość zainteresowania dzieci ćwiczeniami intensywnie działającymi na układ sercowo-naczyniowy. Rolki pomagają również rozwijać siłę mięśni nóg, poprawiają równowagę i przyczyniają się do utraty wagi. Dzieci w wieku przedszkolnym nie mają dużo zajęć na sali gimnastycznej, dlatego tym bardziej warto kupić im rolki. Mogą one chronić ich zdrowie fizyczne na przyszłość, a na dodatek przebywanie na słońcu dostarcza dużo witaminy D.

Jednym z największych wyzwań związanych z wyborem rolek dla dzieci jest dobranie rozmiaru. Dzieci szybko rosną w tym wieku, a więc uzyskanie odpowiedniego rozmiaru jest istotną częścią całego procesu. Rolki muszą dobrze przylegać do nóg, aby nie dopuścić do jakichkolwiek problemów. Palce dziecka powinny ściśle przylegać do rolek, bez jakiegokolwiek odstępu pomiędzy piętą a plecami. Ten rodzaj budowy zapobiega ślizganiu się z nóg, wywracaniu się podczas jazdy i przeciwdziała wypadkom w niebezpiecznych warunków.

Jak wybrać dobry orbitrek magnetyczny do siłowni

Posted on : 02-10-2017 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

Siłownia to miejsce, które powinno być wyposażone w najlepszy sprzęt do ćwiczeń. Dobry orbitrek magnetyczny powinien być wyposażony w maksimum funkcji, dzięki czemu będzie sprzętem chętnie wykorzystywanym zarówno przez osoby niższe, starsze i słabsze, jak i wysokich, wysportowanych sportowców.

Orbitek (sprawdź ofertę) powinien posiadać różne funkcje. Oprócz standardowych, takich jak wybór stopnia trudności czyli oporu maszyny, powinny być te bardziej zaawansowane. Nowoczesne orbitreki posiadają sensory na dotyk pozwalające w dokładny sposób odczytywać puls ćwiczącego. Posiadają również możliwość dopasowania wysokości i długości kroków podczas ćwiczeń – umożliwia to optymalny dobór parametrów orbitreku do wzrostu ćwiczącego. Te lepsze, droższe modele mają nośność nawet do 200 kg, co umożliwia korzystanie z orbitreku osobom otyłym. Takie urządzenie jest bowiem świetne do zbijania wagi w początkowym etapie odchudzania. Istotne są również zabezpieczenia pozwalające na zminimalizowanie ryzyka wypadku u osób, które podczas treningu mogą zemdleć. Orbitrek magnetyczny powinien również minimalizować występowanie drgań i wstrząsów.

Dobrze jest zadbać o dodatkowe funkcje orbitreku na siłowni, by korzystanie z niego było maksymalnie komfortowe. Miejsce na bidom lub wejście na odtwarzacz mp3 pozwoli ćwiczącemu na długi, nieskrępowany trening cardio uelastyczniający mięśnie całego ciała przy relaksującej muzyce i bez potrzeby przerywania ćwiczeń, by móc się napić.

Panczeny

Posted on : 22-09-2017 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

Panczeny to łyżwy niemalże specjalistyczne przeznaczone szybkiej i profesjonalnej jazdy na lodzie. Wybierają je osoby związane już długi czas z jazdą na łyżwach, które chcą spróbować nowych i szybkich wrażeń w tymże sporcie. Panczeny to łyżwy o bardzo niskiej masie początkowej, która znacznie przyczynia się do błyskawicznego osiągania dużych prędkości.

Z tego względu nie zabezpieczają kostki w żaden sposób. Ich płozy są bardzo cienkie i lekkie. Panczeny są dedykowane nade wszystko torom okrągłym, dlatego sprawdzą się jedynie na torach do tego specjalnie przeznaczonych. W lewym bucie płoza ustawiona jest bardziej do zewnątrz, a w prawym do wewnątrz. Ponadto, ich płoza jest znacznie dłuższa niż w innych łyżwach.

Co więcej bardzo ciężko utrzymać jest w nich równowagę ze względu na wbudowane niezwykle cienkie płozy. Nie nadają się do jazdy na publicznych lodowiskach – z powodu braku dostosowania torów. Łyżwy męskie, łyżwy damskie (zajrzyj tutaj) czy panczeny mogą dostarczać mnóstwo radości w jeździe.

Długość płozy naturalnie wpływa na szybkość jazdy. Jazda w takich panczenach wymaga nie lada umiejętności, gdyż bardzo ciężko się w nich hamuje oraz skręca. Podstawowymi zaletami omawianych wyżej łyżew są niewątpliwie: lekkość, ich niewielka długość, przystosowanie do szybkiej jazdy i treningu aerobowego. Niestety panczeny posiadają też sporo wad. Przede wszystkim nie nadają się do nauki jazdy, brak jest w nich jakichkolwiek wzmocnień w okolicy kostki, utrudnione jest również hamowanie.

Mata fitness dla każdego

Posted on : 08-09-2017 | By : SEOadmin | In : Ogólna

0

W dzisiejszych czasach ćwiczenia takie jak joga oraz pilates, jak również fitness stały się bardzo popularne. Na taką aktywność fizyczną decyduje się coraz więcej osób, w szczególności są to kobiety. Taki trening potrafi być naprawdę wyczerpujący. Aby zwiększyć swój komfort podczas takich ćwiczeń, należy przede wszystkim zdecydować się na zakup odpowiedniej maty treningowej. Zatem na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Przede wszystkim bardzo istotne jest aby taka mata fitness (zajrzyj tutaj) lub też mata przeznaczona do innych rodzajów treningów była antypoślizgowa. Tylko dzięki temu można uchronić się przed poważnymi kontuzjami takimi jak otarcia, a nawet zwichnięcia.

Nie można zapominać także o tym, że takie karimaty do ćwiczeń powinny być również wykonane z materiału, który można łatwo oczyścić. Jest to bardzo istotne, aby po każdym treningu usunąć z niej pot oraz brud. Taki produkt należy wyczyścić zwykłym płynem do naczyń i nie powinien on zmienić swojej struktury po takim oczyszczeniu. Warto zwrócić uwagę także na fakt, czy taką matę można zrolować co ułatwi jej przechowanie.

Mata treningowa może być bardzo różnorodna. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów tego typu produktu. Dostępna jest między innymi zwykła karimata do ćwiczeń, jednak można zakupić także specjalną matę fitness. Z tego powodu należy dobrze przemyśleć tą decyzję przed zakupem. Warto także zwrócić szczególną uwagę na wiele istotnych rzeczy podczas wyboru takiej maty do ćwiczeń.

Jak wybrać czepek, który pasuje doskonale?

Posted on : 02-01-2017 | By : admin | In : Ogólna

Tagi: , , , ,

0

 

Wybór czepka pływackiego może wydawać się trudny, a zwłaszcza, gdy wiemy że mamy do wyboru tak wiele opcji z dowolnego sklepu sportowego. Pływackie czapki nie muszą być drogie, ale znalezienie tego, który będzie nam odpowiednio i będzie w stanie zaspokoić nasze preferencje może być małym wyzwaniem. I z tego właśnie powodu większość pływaków wybiera czapki korzystając z kilku punktów, na które poniżej i wam zwrócimy uwagę.Professional swimmer crawl freestyle in a swimming pool