Pampersy do pływania

Posted on : 16-01-2015 | By : admin | In : Początki

Tagi: , ,

0

pampersyPampersy do pływania to najważniejszy element stroju najmłodszych pływaków. Sprawdzają się one idealnie zarówno na basenie, jak i w czasie wakacyjnych wyjazdów nad morze, na piaszczystej plaży. W przeciwieństwie do jednorazowych pieluszek pampersy do pływania mogą być wielokrotnego użytku i pozostawiają pupę malucha suchą przez długi czas.

Pampersy do pływania spełniają podwójną rolę ? z jednej strony chronią wrażliwą pupę dziecka przed wyziębieniem w kontakcie z wodą, a w przypadku zabaw na plaży odizolowują ją od piasku, z drugiej strony natomiast przeciwdziałają zabrudzeniom wody w basenie i w innych akwenach.

Zabawy dla dzieci na basenie

Posted on : 03-12-2014 | By : admin | In : Początki

0

dbasZabawy na basenie są dla rodziców doskonałym sposobem na wspólne spędzenie czasu z dziećmi. W organizowaniu wodnych zabaw ograniczyć nas może tylko nasza wyobraźnia. Nie potrzeba do nich specjalistycznego sprzętu, choć niektóre z zabaw i gier wymagają drobnych gadżetów czy akcesoriów.

Zabawy w wodzie mogą być rozgrywane w przeróżnych konfiguracjach ? indywidualnie, w parze z kolegą i koleżanką, zespołowo czy z rodzicami. Ważne, aby były dobierane w zależności od stopnia opanowania przez dziecko umiejętności pływania. Zarówno maluch, jak i starszak może znaleźć swoją ulubioną zabawę w wodzie.

Co musimy zabrać na basen?

Posted on : 06-08-2014 | By : Kasia Stania | In : Początki

Tagi: , , , , , , ,

0

oliviaNa basen chodzimy w różnym celu. Jednym zależy na intensywnym treningu, pozostali natomiast pływają głównie rekreacyjnie. Będąc na pływalni możemy spędzić czas w jacuzzi lub skorzystać z innych dostępnych tam atrakcji np. ze zjeżdżalni. Jakikolwiek nie byłby jednak powód naszej wizyty na basenie, zawsze powinniśmy pamiętać o odpowiednim ekwipunku.

Jest on niewątpliwie bardzo ważny jeśli chcemy być przygotowani na każdą sytuację. Zarówno tę zaplanowaną jak i zupełnie niespodziewaną. Za sprawą tego artykułu dowiesz się co musisz zabrać, aby czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Książki o nauce pływania

Posted on : 30-04-2014 | By : Kasia Stania | In : Początki

Tagi: , , , , ,

0

okladka8106Zanim rozpoczniemy naukę pływania w praktyce, warto przyswoić sobie trochę wiedzy teoretycznej. W czasach kiedy niemal każdy ma swobodny dostęp do internetu, znalezienie odpowiednich materiałów do nauki nie powinno sprawić problemu.

Aby jednak mieć pewność, że uczymy się w odpowiedni sposób, warto sięgnąć do sprawdzonej literatury z dziedziny pływania.

Pływanie krok po kroku

Posted on : 04-12-2013 | By : Kasia Stania | In : Początki

Tagi: , , , , ,

1

Children playing on  beach.Każdy rozpoczynający naukę pływania z pewnością chciałby, aby opanowanie tej sztuki zakończyło się już po pierwszym dniu treningu. Bywa bowiem tak, że zanim nauczymy się pływać mija sporo czasu. Nie zawsze jednak musi tak być. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji człowieka.

Jak rozpocząć naukę pływania?

Posted on : 06-11-2013 | By : Kasia Stania | In : Początki

Tagi: , , , ,

0

dreamstimefree_2660984Sezon na sporty wodne nadal trwa. Żeglarstwo czy windsurfing z pewnością pozwolą nam aktywnie wypocząć podczas urlopu. Podstawą tych sportów jest jednak umiejętność pływania i obycie z wodą.

Co zrobić jeśli nie opanowaliśmy jeszcze tej sztuki? Najwyższy czas rozpocząć naukę! Pływać może nauczyć się każdy niezależnie od wieku i predyspozycji fizycznych. Najprościej zacząć od spokojnego oswajania się wodą. Niektóre pływalnie posiadają specjalne części basenowe przeznaczone dla dzieci lub osób, które nie potrafią pływać. Korzystanie z nich to żaden wstyd. Woda w takim miejscu nie jest zbyt głęboka, dlatego nie musimy obawiać się o nasze bezpieczeństwo.

Nauka pływania – samodzielnie czy z instruktorem?

Posted on : 01-08-2013 | By : admin | In : Początki

Tagi: , , , , ,

0

nauka-instKażdy rozpoczynający przygodę z pływaniem z pewnością zastanawia się jaki sposób nauki będzie dla niego najlepszy. Współcześnie mamy do wyboru bardzo dużo szkół i instruktorów pływania. Możemy także uczyć się sami, licząc, że robimy to poprawnie. Która opcja jest lepsza? Trudno powiedzieć. Każda ma swoje wady i zalety.

Samodzielna nauka pływania z pewnością jest dużo tańsza. Instrukcje i wskazówki dotyczące poruszania się konkretnym stylem możemy znaleźć w internecie. Nieoceniona będzie także pomoc znajomych, którzy sztukę pływania mają już opanowaną. Potem wystarczy tylko zastosować się do wskazanych rad i samemu próbować uskutecznić je na pływalni. Nauka pływania w gronie znajomych nie tylko nie uderzy w naszą kieszeń, ale może być okazją do dobrej zabawy i wspólnego wypoczynku.

Kiedy nauczyć się pływać?

Posted on : 25-07-2013 | By : admin | In : Początki

Tagi: , , ,

0

dzieci-plywaniePływanie to sport, który pobudza niemal wszystkie nasze mięśnie ? dzięki temu jest niezwykle przyjazny dla naszego organizmu. Basen poleca się wielu chorym, a zwłaszcza dzieciom, które cierpią na wady postawy. Regularne wizyty na pływalni potrafią skorygować nawet dosyć poważne stany. Co zrobić jednak w sytuacji, kiedy nie potrafimy pływać? Nic straconego! Każdy wiek jest odpowiedni na naukę pływania.

Ideałem byłoby, gdyby świeżo upieczeni rodzice zadbali o prawidłowy rozwój swojego dziecka i w niedługim czasie po jego przyjściu na świat zabrali go na basen. Dzieci rodzą się bowiem z umiejętnością pływania, a nawet nurkowania i krótkotrwałego przebywania pod powierzchnią wody. Pielęgnując te naturalne zdolności, z którymi każdy z nas przychodzi na świat, omija nas cały proces  nauki pływania i przełamywania strachu przed wodą, który jest głównym czynnikiem hamującym osoby już dorosłe przed wybraniem się na basen.

Sprawdzenie miejsca do nauki pływania

Posted on : 16-07-2013 | By : admin | In : Początki

Tagi: , ,

0

miejsce-do-plywaniaNauka pływania nie jest prosta. Nie ważne, czy chcemy uczyć pływać nasze dziecko, czy sami mamy chęć przełamać nasze słabości ? nigdy nie jest to łatwe. Oprócz chęci oraz dobrego nastawienia, konieczne jest także znalezienie dobrego miejsca do nauki pływania. Tylko jak to zrobić  i na co zwrócić uwagę?

Wybierając miejsce do nauki pływania raczej należy odrzucić wszelkie naturalne zbiorniki wodne; morze, jeziora i stawy to miejsca, w których bardzo dobrze będzie bawiła się osoba, która umie już pływać, ale niekoniecznie będą to miejsca wskazane dla ludzi, którzy dopiero przełamują swój lęk przed wodą. W zbiornikach takich nie możemy być nigdy pewni dna, często także może nas wystraszyć wiele rzeczy; ryby, glony, a niekiedy niestety śmieci. Najlepsze miejsca do nauki pływania to pewne baseny i pływalnie.