Nowy wymiar jazdy miejskiej

Posted on : 06-05-2017 | By : SEOadmin | In : Sporty ekstremalne

Tagi:

0

Wysokie koszty utrzymania auta, nieustające korki na jezdniach czy wiecznie zatłoczone i duszne autobusy komunikacji miejskiej mogą skutecznie zniechęcać do podejmowania takich środków transportu. Mimo wszystko dostać się na miejsce trzeba, czasu ubywa, a punkt docelowy znajduje się w dużej odległości. Jakie rozwiązania istnieją w takim przypadku?

Jazda miejska nabrała zupełnie nowego, unikalnego wymiaru. Charakter przeróżnych przedmiotów do rekreacji zwiększył się o nową funkcję, jaką stanowi właśnie zadanie transportu. Powróciła więc moda na rolki, hulajnogi czy deski, których użycie nie ogranicza się jedynie do młodzieży – coraz więcej dorosłych korzysta z takich środków stanowczo ułatwiając sobie życie.

Klasyczne, elektryczne, długie, krótkie… Ogromną popularnością wśród środków do jazdy miejskiej cieszą się deskorolki. Ich różnorodność jest tak szeroka, że nietrudno znaleźć coś dopasowanego do swoich potrzeb. Główną zaletą desek jest zdecydowanie ich poręczność. Z łatwością bowiem można zatrzymywać się, chwytać sprzęt do ręki i kontynuować drogę pieszo. Jazda na deskorolce to za duże wyzwanie? Pozostają prostsze rozwiązania, które oferują rolki lub wrotki. Znacznie skracają czas pokonywania danego dystansu, sama umiejętność sprawnego jeżdżenia także przychodzi szybko. Wadę może stanowić fakt, iż często rolki są dużym ciężarem kiedy już trzeba je zdjąć, warto więc wcześniej przemyśleć strategię ich późniejszego noszenia. Ostatnią propozycją jest hulajnoga, która już dawno wyszła z ograniczeń wiekowych. Nie wymaga żadnych zdolności i jest sprzętem bardzo poręcznym, idealnym na jazdę miejską.