Sposoby na płaski brzuch

Posted on : 09-01-2018 | By : SEOadmin | In : Sprzęt sportowy

Tagi:

0

O płaskim i twardym brzuchu marzy każdy. Zwłaszcza przed okresem letnich wakacji, kiedy wielu pragnie poprawić swoją kondycję przed wyjazdem na plażę. Sposobów na płaski brzuch jest wiele. Najpopularniejszym są treningi polegające na robieniu brzuszków. Nie są one jednak tak efektywne, jakby mogły być.

Trening można uczynić efektywniejszym w bardzo prosty sposób. Wystarczy użyć kółka do ćwiczeń (https://www.asport.pl/k/1019/kolka-do-cwiczen/). To niepozorne na pierwszy rzut oka akcesorium, przy systematycznym treningu daje ogromne efekty. Jak wspomniano kółko do treningu wygląda niepozornie. Składa się z jednego lub dwóch małych kółek o uchwytach po obu stronach. Choć wygląda niewinnie to trening przy użyciu tego przyrządu wymaga włożenia sporo siły.

kółka do ćwiczeń

Ważne jest to, że kółko do ćwiczeń wpływa nie tylko na same mięśnie brzucha. Praca z kółkiem to także praca nad mięśniami pleców, mięśniami naramiennymi, a także mięśniami rąk. Można zatem powiedzieć, że taki trening jest dużo bardzo kompleksowy i efektywniejszy niż tradycyjne brzuszki.

Na początku ćwiczenia z kółkiem mogą nie być łatwe. Wymagają nie tylko włożenia sporo sił jak wspomniano wcześniej, ale także wymagają utrzymania równowagi. Jednak wystarczy kilka treningów, aby nabrać równowagi i efektywnie pracować nad swoimi mięśniami.

Co więcej, kółko jest urządzeniem uniwersalnym. Nie trzeba chodzić specjalnie do siłowi, aby z niego korzystać. Kółko można zakupić samemu i bez problemów ćwiczyć w domu.

Jaką siłownię wybrać?

Posted on : 20-09-2017 | By : SEOadmin | In : Sprzęt do siłowni, Sprzęt sportowy

Tagi:

0

Wybór najlepszej siłowni często jest trudny. Często siłownie bardzo się różnią i nie do końca wiadomo która jest najlepsza. Czym właściwie warto się kierować, kiedy wybiera się siłownię? Jakie jej cechy powinny być najważniejsze?

Kameralna czy sieciowa?

Pierwsza sprawa to wybór pomiędzy niewielką, kameralną siłownią, a dużą placówką sieciową. Niewątpliwie, w sieciówkach zawsze jest kompletny sprzęt na siłownie. Ponadto, najczęściej jest on relatywnie nowy i w dobrym stanie. W mniejszych siłowniach, dysponujących mniejszym budżetem często jest z tym problem. Wydaje się jednak, że dopóki sprzęt jest bezpieczny, jego wiek nie powinien mieć większego znaczenia. Warto też zauważyć, że wiele małych siłowni dysponuje całym potrzebnym klientom sprzętem na siłownie.

Ważne jest na pewno nie tylko to, jaki sprzęt do siłowni (https://www.asport.pl/k/1006/sprzet-silowy/) jest dostępny w danej placówce, ale również czy jest ona przestronna. Tutaj również zwykle przewagę zyskuje siłownia sieciowa, choć zdarzają się wyjątki.

Należy zwrócić uwagę, iż pomimo kilku przewag siłowni sieciowych wiele osób decyduje się jednak trenować w kameralnych, prywatnych siłowniach. Wynika to często z bardzo przyjaznej atmosfery, jaka zwykle w nich panuje.

Lokalizacja siłowni

Oczywiście, czasem klient nie kieruje się wcale ilością sprzętu do siłowni czy jego jakością, gdyż nie ma specjalnego wyboru wśród siłowni. Jeśli ktoś mieszka poza miastem, przeważnie do większości siłowni ma jednak dosyć daleko. Wtedy najbardziej liczy się dla niego dogodna lokalizacja.

Pulsometry klasyczne i jednoczęściowe

Posted on : 15-07-2017 | By : SEOadmin | In : Sprzęt sportowy

Tagi:

0

Na półkach sklepowych bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie klasyczne pulsometry, które najczęściej składają się z prostego czujnika w formie opaski zakładanej na klatkę piersiową oraz zegarka, który zakładany jest na rękę, ramię albo ramę roweru. Dzięki nieskomplikowanej budowie pulsometrów klasycznych można otrzymać bardzo dokładny pomiar.

Zalety i wady klasycznych pulsometrów
Największą zaletą pulsometrów klasycznych jest oczywiście bardzo dokładny pomiar oraz to, że sprzęt ten może posiadać bardzo wiele dodatkowych funkcji, które są przydatne podczas codziennych treningów. Największą wadą jest z kolei opaska, która zakładana na klatkę piersiową w niektórych sytuacjach może powodować obcieranie i duży dyskomfort.

Pulsometr jednoczęściowy
Na rynku dostępne są nowoczesne pulsometry jednoczęściowe, które zakładane są najczęściej na nadgarstek, palec albo szyję. Sprzęt tego typu pozbawiony jest kłopotliwej opaski na klatkę piersiową, dlatego też wiele osób korzysta z jego dobrodziejstwa. Największą zaletą jednoczęściowych pulsometrów jest olbrzymi komfort noszenia w trakcie ćwiczeń, ale niestety pomiar jest zdecydowanie mniej dokładny niż w przypadku konkurencyjnych dwuczęściowych pulsometrów. W modelach jednoczęściowych dodatkowe funkcje są bardzo ograniczone.

Jakie dodatkowe funkcje ma zegarek z pulsometrem
Nowoczesny zegarek z pulsometrem może posiadać profesjonalny stoper, licznik spalonych kalorii, profesjonalną synchronizację z komputerem, raport i podsumowanie wyników, GPS i pomiar temperatury. Na rynku spotkać można także pulsometry z wodoszczelną obudową, które są doskonałym rozwiązaniem dla osób uprawiających sporty wodne albo zimowe.

Dodatkowo warto sprawdzić adres: https://www.asport.pl/k/874/pulsometry/