Dlaczego warto pływać?

Posted on : 30-03-2017 | By : admin | In : Style pływackie, Szkoły pływania

Tagi: , , ,

0

Family of four bathing in swimming poolPływanie to jedna z tych praktycznych umiejętności, które dają człowiekowi możliwość odkrywania tkwiącego w nim potencjału. Pierwotnie była przede wszystkim sposobem na przekraczanie zbiorników wodnych, formą ratowania się przed utonięciem w wodnym żywiole. Z czasem pływanie osiągnęło rangę sportu, którego adepci zaczęli bić coraz bardziej imponujące rekordy szybkości i wytrzymałości. Sztuka pływania jest jednak przede wszystkim wspaniałym relaksem, a nawet formą kompleksowej gimnastyki.

Co to znaczy efektywne pływanie?

Posted on : 28-06-2016 | By : admin | In : Ogólna, Szkoły pływania, Technika

Tagi: , ,

0

swim

źródło: pinterest.com

O efektywnym pływaniu możemy mówić wtedy, kiedy wyćwiczymy w najwyższym stopniu konkretną technikę pływacką, co wcale nie jest proste. Na efektywne pływanie składa się nie tylko szybkość, ale przede wszystkim odpowiednie (wzorcowe) ułożenie ciała, które zapewnia prędkość, minimalizuje zmęczenie i znacznie eliminuje możliwość wystąpienia urazów. Aby pływanie mogło być efektywne, pływak musi dobrze poznać swoje ciało i znać własne możliwości.

Szkoły pływania w Poznaniu

Posted on : 20-02-2015 | By : admin | In : Szkoły pływania

Tagi: , , ,

1

Poznań posiada bogatą ofertę szkół pływackich organizujących zajęcia nauki pływania dla uczestników we wszystkich grupach wiekowych. Z oferty mogą skorzystać zarówno ci, którzy chcą nauczyć się pływać od podstaw, jak i ci, którzy pragną doskonalić tę umiejętność. Poniżej trzy poznańskie szkoły pływania zasługujące na uwagę:

Pływalnia CITYZEN

cityzen1Pływalnia CITYZEN organizuje różnorodne zajęcia pływackie obejmujące naukę pływania dla niemowląt, naukę i doskonalenie pływania dla dzieci i dorosłych, a także zajęcia aqua-fitness. Lekcje pływania dla niemowląt prowadzone są w niewielkich grupach z udziałem rodziców i instruktora, w basenie z podgrzewaną wodą i w otoczeniu wodnych zabawek umilających czas spędzony w wodzie.

Szkoły pływania w Krakowie

Posted on : 17-12-2014 | By : admin | In : Szkoły pływania

Tagi: , , , ,

0

szkola31Krakowskie szkoły pływania oferują swoim odbiorcom atrakcyjne zajęcia prowadzone pod okiem doświadczonych instruktorów. Z nauki pływania skorzystać mogą zarówno najmłodsi, jak i dorośli oraz seniorzy. Z uwagi na wielkość miasta tego typu firm jest tutaj bardzo dużo. Niestety tylko niektóre z nich wyróżniają się wykwalifikowaną kadrą, pełnym profesjonalizmem i dobrze dobraną ofertą. Spośród najpopularniejszych szkół pływania w Krakowie wymienić należy następujące: