Kije trekkingowe – jaka optymalna długość?

Posted on : 08-11-2017 | By : SEOadmin | In : Technika

0

Moda na kije trekkingowe bardzo szybko się rozpowszechniła i można śmiało powiedzieć, że „nowoczesne kończyny” są tak naprawdę podstawowym wyposażeniem każdego miłośnika trekkingu. Jak się jednak okazuje bardzo wiele osób nie ma zielonego pojęcia, jak z kijków prawidłowo korzystać. Najpopularniejszym błędem jest niewłaściwa regulacja długości.

Kije trekkingowe – jaka optymalna długość?

Regulacja pozwala dopasować kijki nie tylko do wzrostu, ale również do anatomii- zajrzyj tutaj. Dzięki błyskawicznej regulacji można reagować na zmieniający się profil trasy i panujące warunki. Dobrze dobrana długość kijków trekkingowych przekłada się na mniejsze zmęczenie. Wyprostowana sylwetka ma olbrzymi wpływ na dotlenienie organizmu. Przy prostej postawie, płuca są zdecydowanie bardziej rozciągnięte, dzięki czemu można nabrać za jednym razem większą dawkę powietrza.

Regulacja kijków odbywa się zazwyczaj zgodnie z prostą zasadą, że górna krawędź rączki kijka trzymanego przed sobą, powinna znajdować się nieco wyżej od łokcia. Niestety nie można tej wartości dokładnie wyrazić w centymetrach, ponieważ w wielu przypadkach zależy ona od konstrukcji rękojeści w kijkach trekkingowych. Bardzo duży wpływ ma także długość ramion samego użytkownika. Przy optymalnej wysokości ramię wraz z przedramieniem powinny tworzyć kąt prosty albo być minimalnie od niego mniejszym. Optymalna długość w wielu przypadkach zależy również od podłoża, dlatego też potrzebne jest spore doświadczenie, aby idealnie ustawić długość kijków.

Co to znaczy efektywne pływanie?

Posted on : 28-06-2016 | By : admin | In : Ogólna, Szkoły pływania, Technika

Tagi: , ,

0

swim

źródło: pinterest.com

O efektywnym pływaniu możemy mówić wtedy, kiedy wyćwiczymy w najwyższym stopniu konkretną technikę pływacką, co wcale nie jest proste. Na efektywne pływanie składa się nie tylko szybkość, ale przede wszystkim odpowiednie (wzorcowe) ułożenie ciała, które zapewnia prędkość, minimalizuje zmęczenie i znacznie eliminuje możliwość wystąpienia urazów. Aby pływanie mogło być efektywne, pływak musi dobrze poznać swoje ciało i znać własne możliwości.

Wszystko o oddychaniu podczas pływania

Posted on : 05-07-2013 | By : admin | In : Technika

Tagi: , , , , , ,

0

oddychanie-plywaniePływanie to doskonały sposób na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, a także odstresowanie się. Jednak jest to aktywność o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać. Żeby czerpać z pływania maksimum przyjemności oraz osiągać coraz lepsze wyniki trzeba nauczyć się nie tylko pływania konkretnym stylem, ale także wielu dodatkowych rzeczy, np. oddychania podczas pływania.