Czym kierować się podczas wyboru rollera do masażu?

Posted on : 28-09-2017 | By : SEOadmin | In : Trening

0

Roller do masażu, czyli, innymi słowy, wałek do ćwiczeń, to specjalistyczny sprzęt, który przyda się każdej osobie, która kilka razy w tygodniu poświęca czas na intensywne treningi siłowe. Jej mięśnie wymagają bowiem regeneracji, a dodatkowy masaż po skończonych ćwiczeniach może bardzo korzystnie wpłynąć na ich stan. Dlatego inwestując w sprzęt sportowy, nie można zapomnieć właśnie o wałku do masażu. Czym jednak kierować się podczas jego wyboru?

1. Kształt

Kształt rollera do ćwiczeń ma kluczowe znaczenie, ponieważ to właśnie od niego zależy skuteczność masażu. Przyrządy te mogą bowiem występować w różnych, często fantazyjnych formach. Najczęściej spotyka się jednak podłużne, gładkie wałki, które dobrze nadają się do masowania kończyn górnych i dolnych, a także do masażu pleców. Rollery dla przykładu w kształcie kuli najlepiej sprawdzają się zaś do masażu stóp, ponieważ stymulują wszystkie znajdujące się w nich ścięgna i mięśnie w tym samym czasie.

2. Wielkość

Kolejną ważną kwestią podczas doboru najlepszego dla siebie rollera do masażu (koniecznie wejdź tutaj) jest jego wielkość. Nie może być on bowiem ani za mały, ani za duży. Jego rozmiar jest także uzależniony od jego przeznaczenia- inny najlepiej przyda się do ćwiczeń nóg, inny do masażu pleców, a jeszcze inny do stymulacji ramion. Dla przykładu łydki oraz uda należy masować standardowym wałkiem o długości 30-35 cm i średnicy ok. 15 cm. W przypadku innych partii ciała warto poczytać na temat najlepszego rozmiaru narzędzia, jakim jest wałek do masażu.

Skuteczne odchudzanie ze stepperem do ćwiczeń

Posted on : 18-08-2017 | By : SEOadmin | In : Trening

Tagi:

0

Aby osiągnąć szczupłą sylwetkę nie trzeba wydawać kilkuset złotych miesięcznie na wizyty w klubach fitness. Do kontroli wagi wystarczy bowiem jedno małe urządzenie, które może znaleźć się w każdym domu.

Stepper do ćwiczeń

Do zalet steppera (sprawdź tutaj) należą na pewno: niewielki rozmiar, łatwość obsługi i niska cena, a przede wszystkim – efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Składa się on z dwóch pedałów, na których staje się w pozycji pionowej. Steppery mini dzieli się na proste i skrętne.

Te pierwsze, imitują chodzenie po schodach lub górach, a te drugie jazdę na rolkach lub łyżwach. Co za tym idzie – aktywują do pracy dodatkowe mięśnie. Pełnowymiarowe posiadają jeszcze drążek ułatwiający utrzymanie równowagi. Niektóre z modeli stepperów są wyposażone w linki, które mają za zadanie aktywizację także górnych części ciała.

Ćwiczenia

Przed rozpoczęciem ćwiczeń wystarczy lekko się rozciągnąć. Na stepperze wykonuje się tzw. ćwiczenia „kardio”, czyli aktywność przez dłuższy czas, ale o niezbyt wysokiej intensywności. Jest to więc trening wytrzymałościowy – najlepszy jeśli chodzi o utratę zbędnych kilogramów.

Jeśli chodzi o efekty (które pojawiają się stosunkowo szybko), to tkanka tłuszczowa spala się na nogach, pośladkach oraz brzuchu. Do tego, przyspieszona akcja serca aktywuje metabolizm. Taka aktywność działa więc na sylwetkę wyszczuplająco, ale także ujędrniająco Aby te efekty utrzymać – należy pamiętać o regularności ćwiczeń.

W jaki sposób pływanie wspiera kondycję?

Posted on : 16-08-2016 | By : admin | In : Ogólna, Trening

Tagi: , ,

0

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Pamiętasz uczucie patrzenia na coś, co jest stracone? Może czujesz się ofiarą lub borykasz się z odpowiedzialnością? To nie jest zabawa, przyznajesz, że popełniłeś błąd tracąc to Być może czujesz się zakłopotany z powodu twojej straty. Tak. Kondycja odeszła, ale pływanie może pomóc twojej kondycji. Możesz mieć nadzieję, że to będzie działać, ale być może nadal czujesz się niepewnie…

Rozgrzewka przed pływaniem

Posted on : 22-07-2014 | By : Kasia Stania | In : Trening

Tagi: , , , , ,

0

.beautiful swimmerPływanie, jak każdy trening fizyczny, wymaga odpowiedniego rozgrzania mięśni. Zanim zatem wejdziemy do wody, powinniśmy wykonać krótką rozgrzewkę. Zapobiegnie to powstawaniu zakwasów, które niekiedy potrafią doskwierać nam przez kilka dni.

Wbrew pozorom, taka rozgrzewka wcale nie musi być skomplikowana. Cuda potrafi zdziałać już kilka prostych ćwiczeń. Podzielić je można na części rozgrzewającą oraz rozciągającą.

Jak ćwiczyć wstrzymywanie oddechu?

Posted on : 28-05-2014 | By : Kasia Stania | In : Trening

Tagi: , , , , ,

0

hqdefaultKażda osoba ucząca się pływać będzie musiała prędzej czy później opanować również zasady nurkowania. Oprócz umiejętności poruszania się pod wodą, niezwykle istotna jest tutaj sztuka wstrzymywania oddechu. Każdy z nas potrafi wstrzymać oddech na kilka sekund. Czas ten można jednak znacznie wydłużyć. Wystarczy jedynie odpowiednio poćwiczyć.

Co to jest Aqua Areobik?

Posted on : 03-06-2013 | By : admin | In : Trening

Tagi: , , ,

0

 

Water sportKiedy myślimy o basenie, zazwyczaj przychodzi nam do głowy jedynie pływanie, a przecież nie wszyscy są jego miłośnikami. Jednak basen to nie tylko pokonywanie długości basenu, to nie tylko jacuzzi, czy bardzo popularne ostatnio bicze lub wiry wodne ? to nie tylko atrakcje dla dobrych pływaków lub małych dzieci. Basen to o wiele więcej! Na basenie może ćwiczyć i bawić się każdy z nas. Przykładem może być, bardzo popularny ostatnio, aqua aerobic.

Aqua aerobic można potraktować dwojako: albo jako formę rekreacji, która pozwala nam rozluźnić mięśnie i odprężyć się po pracy, albo bardziej jak sport, dzięki któremu można spalić kalorie, wzmocnić mięśnie, a także nieco uformować sylwetkę. W zależności w jaki sposób potraktujesz wodny aerobic, tyle czasu będziesz musiał poświęcić na jego wykonywanie. Na rozluźnienie wystarczy około 30 minut, dla bardziej widocznych efektów, trzeba poświęcić około godziny 1 lub 2 razy w tygodniu.