Gumowe buty do wody – niezbędnik każdego turysty!

Posted on : 12-08-2019 | By : SEOadmin | In : W podróży

0

Wybierając się nad kąpielisko, należy zadbać o wiele rzeczy. Odpowiednie wyposażenie nad wodą to podstawa, aby być w stanie spędzić swoje wczasy w komfortowy, a przede wszystkim bezpieczny sposób. W torbie turysty udającego się na plaże, jezioro, a nawet basen, nie może zabraknąć standardowego zestawu akcesoriów, który pokrywa:

  • Kąpielówki
  • Krem z filtrem
  • Duży ręcznik
  • Gadżety do pływania
  • Lodówka przenośna z prowiantem

Nie można jednak zapominać, że w zbiornikach wodnych nie tylko się pływa! Wiele mniejszych rzek nie jest nawet na tyle głęboka, aby móc swobodnie się w nich zanurzyć – ludzie w pełni zadowalają się zwykłym „moczeniem nóg”. Jest to dobry sposób na odświeżenie się przy gorętszej temperaturze, lecz z reguły odradza się robienie tego na bosaka.

Dlaczego gumowe buty do wody są nieodłącznym elementem wyposażenia?

Jak wiadomo, dzikie kąpieliska niezwykle rzadko bywają krystalicznie czyste. Wśród zebranych na ich dnie kamieni i żwiru z pewnością znajduje się nieco śmieci pozostawionych przez turystów, w tym ostre odłamki szkła, które potrafią boleśnie skaleczyć niezabezpieczoną stopę. Sama rana to jednak dopiero początek problemów, gdyż po takim wypadku często może dojść do groźnych zakażeń. Gumowe buty do wody wydają się tu świetnym rozwiązaniem, które znacznie ograniczy ryzyko tego typu urazów.

To jednak nie wszystko! Oprócz odpadków ludzkich, w mule rzecznym lub morskiej płyciźnie skrywa się także lokalna fauna, która może doprowadzić do równie bolesnych ukąszeń. Największym problemem są zwierzęta tropikalne, jak choćby znienawidzone przez plażowiczów jeżowce, kryjące się za niejednym, zrujnowanym wyjazdem. Sporym problemem bywają również glony, na których łatwo jest stracić przyczepność i poślizgnąć się, nie wspominając już o ich nieprzyjemnej w dotyku fakturze.

Przegląd produktów – jakie gumowe buty do wody wybrać?

Wybór obuwia wodnego jest bardzo szeroki, dlatego można być poniekąd wybrednym. Chociaż nie są to buty znane z wyjątkowego stylu, to nowe kolekcje potrafią prezentować się naprawdę dobrze, co bywa niemałym zaskoczeniem dla plażowiczów. Najważniejsza jest jednak jakość podeszwy – musi być ona dostatecznie gruba, aby skutecznie chronić stopę, pozostając przy tym wygodna i komfortowa. Istnieją także inne kryteria, na bazie których można dokonywać wyboru podczas zakupu. Gumowe buty do wody powinny być wykonane z trwałego tworzywa, mile widziane są także egzemplarze jednoelementowe – nie ma wtedy ryzyka ich rozklejenia lub podobnych uszkodzeń związanych z ich eksploatacją.

Namioty biwakowe, czyli z czym na szlak pieszej wyprawy

Posted on : 13-04-2019 | By : SEOadmin | In : W podróży

0

Bez niego nie można planować żadnej wyprawy, która zakłada samodzielną wędrówkę przez naturalny krajobraz. Są turyści, którzy przedkładają turystykę pieszą i długi czas spędzony na łonie natury, nad pobyt w hotelach i okazjonalne wypady w plener. Właśnie dla takich obieżyświatów, którzy chcą z aktywnego wypoczynku uczynić sobie wyzwanie i przygodę, stworzono namioty biwakowe.

Metalowa konstrukcja, nakryta warstwą wytrzymałego brezentu, to ekwiwalent schronienia na czas trwania podróży. To właśnie pod dachem namiotu można spędzić noc i zapaść w sen, to tu można schować się przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. Takie schronienie należy więc wybrać bardzo starannie, żeby na szlaku wyprawy mieć w swoim namiocie prawdziwe wsparcie.

Namioty biwakowe – jak wybrać ten odpowiedni?

Producenci sprzętu turystycznego poświęcają namiotom wiele uwagi – ponieważ to jedno z najważniejszym akcesoriów, jakie musi mieć w swoim ekwipunku każdy, kto decyduje się na turystykę pieszą. Wybierając się w taką podróż, trzeba więc najpierw wybrać namiot, który zapewni potrzebne wsparcie. Dokonując wyboru, warto upewnić się że dany model wykonano z dobrej jakości materiałów: dno namiotu powinno być wodoodporne, a ściany części sypialnianej – oddychające. Dobrze też zwrócić uwagę na rozmiar części sypialnianej – i na obecność ewentualnych przedsionków.

Tuż przy wejściu do namiotu może bowiem znajdować się odrębna przestrzeń, która świetnie sprawdzi się jako miejsce przechowywania wszystkich bagaży. To także bardzo ważne, by cała konstrukcja nie sprawiała trudności podczas rozkładania i składania – wypada upewnić się, że zamykanie namiotu nie sprawia trudności. Naturalnie, im więcej osób ma docelowo pomieścić konkretny namiot, tym większe stają się jego gabaryty. Waga całego namiotu to także istotna kwestia, zwłaszcza w sytuacji, gdy złożony namiot ma być niesiony przez wędrowca w trakcie wyprawy. Podsumowując, jeśli już wiedz gdzie kupić namioty biwakowe – to na pewno wiesz również, że są produkowane w tak wielu odmiennych formach, że każdy turysta, który cierpliwie przejrzy dostępne możliwości, w końcu znajdzie taki namiot, z którym wyruszy w zaplanowaną podróż. Wypoczynek, także ten w wydaniu kempingowym, powinien być komfortowy na tyle, na ile to możliwe – a namiot powinien dawać pewne poczucie bezpieczeństwa.

Wyprawka plażowicza

Posted on : 23-05-2018 | By : SEOadmin | In : W podróży

Tagi:

0

Wyruszając na plaże nie można zapominać o odpowiednim przygotowaniu ekwipunku na tę okoliczność. Ilość potrzebnego wyposażenia jest dość spora, a jego waga dość kłopotliwa, dlatego też warto jest podejść do tego tematu rozważnie i zastanowić się odpowiednio wcześniej w sprawie szczegółów.

Z czym na plażę?

Wybierając się na plaże, każdy liczy przede wszystkim na odpoczynek. Aby zapewnić maksymalny komfort, plażowa wyprawka musi składać się z dwóch niezbędnych elementów. Oprócz nich, wszystko inne jest opcjonalne i ich brak nie zakłóci plażowego spokoju. Do tych dwóch rzeczy należą:

– parawany plażowe
– ręczniki plażowe

Charakterystyka niezbędnego wyposażenia

Parawany na plaży pełnią funkcje wieloraką. Głównie użytkowane są w celu ochrony przed wiatrem i piaskiem, który jest wraz z nim nawiewany. Dodatkowo pełni funkcje budowy prywatności. Rozstawiając parawan na plaży tworzy się swego rodzaju enklawę i schronienie przed innymi plażowiczami, zamówić można go na stronie e-sklepu https://www.asport.com.pl/k/996/namioty-parawany-plazowe/

Ręcznik plażowy służy głównie jako miejsce na którym można się położyć i opalać. Dla maksymalnej wygody powinien być miękki i miły w dotyku. Warto jednak w tym punkcie nie przesadzić, ponieważ bardzo często ręcznik ten użytkowany jest jako ręcznik do wytarcia się po kąpieli w wodzie, a puszyste ręczniki przejawiają cechę pochłaniania i trzymania wody. Tak nasiąknięty ręcznik pozostanie w tym stanie, aż do dotarcia do domu, co oznacza powrót z ciężkim i wilgotnym bagażem.

Dodatkowo tego typu ręczniki niezwykle uciążliwie czyści się z plażowego piasku.

Wakacje z dzieckiem – kojec turystyczny czy łóżeczka turystyczne

Posted on : 23-02-2018 | By : SEOadmin | In : W podróży

Tagi:

0

Wakacje z małym dzieckiem nie muszą sprawiać problemów typu: gdzie położyć do snu lub jak zapewnić bezpieczeństwo w chwilach, kiedy rodzice muszą zająć się innymi sprawami. Zakupiony kojec turystyczny lub łóżeczko turystyczne to doskonałe wyjście z tej sytuacji.

Producenci akcesoriów związanych z opieką nad dzieckiem oferują niezwykle bogatą ofertę przydatnych sprzętów w różnych wersjach, wariantach i z różnym wyposażeniem dodatkowym.

kojec turystycznyŁóżeczka turystyczne są kolorowe, mają wesołe ozdobne aplikacje oraz wiele praktycznych dodatków: kieszenie na drobiazgi zapinane na rzep, opuszczane częściowo ścianki zabezpieczone zamkiem błyskawicznym, regulowane poziomy dna, nóżki, kółka z hamulcami, moskitiery, daszki chroniące przed światłem oraz wiele innych. Wybór w dziale łóżeczka turystyczne jest tak szeroki, że z pewnością wszyscy rodzice znajdą coś odpowiedniego dla swojej pociechy

Kojec turystyczny (kliknij tutaj) jest również bardzo przydatnym sprzętem. Ma większą powierzchnię niż łóżeczko turystyczne, dlatego najczęściej spełnia funkcję bezpiecznego placu zabaw dla najmłodszych dzieci. Może posiadać wiele podobnych dodatków jak łóżeczko i jest świetnym miejscem, gdzie można na chwilę zostawić dziecko bez nadzoru osób dorosłych.

Bardzo ważną cechą obu sprzętów jest możliwość szybkiego składania i łatwego przenoszenia w specjalnej torbie oraz przewożenia w bagażniku samochodu, gdzie nie zajmuje dużo miejsca.